Odmowa budowy tuczarni w Nowym Dworze

  • 19.06.2019, 11:09 (aktualizacja 19.06.2019, 11:35)
  • Źródło: https://www.facebook.com/pilska.tv
Odmowa budowy tuczarni w Nowym Dworze
Decyzją wójta gminy Złotów Piotra Lacha budowa tuczarni do chowu trzody chlewnej nie powstanie na planowanej lokalizacji.

Na decyzję wójta miała wpływ fala skarg oraz protest mieszkańców, którzy swoje postulaty wyrazili w apelu:

"My, Mieszkańcy Nowego Dworu i innych okolicznych miejscowości - podpisani poniżej, stanowczo sprzeciwiamy się planowanej budowie na działce nr 10/20 , 10/21 w miejscowości Nowy Dwór w Gminie Złotów, której właścicielem jest pani Renata Beger, przemysłowej, kontraktowej fermy trzody chlewnej. Według informacji uzyskanych od inwestora będzie to chów bezściółkowy, generujący powstawanie ogromnych ilości gnojowicy. Mieszkańcom Noweg Dworu znana jest już uciążliwość z tytułu funkcjonowania takiej chlewni, a powstanie kolejnej chlewni tylko spotęguje problem"

Nagranie z protestu zarejestrowane przez telewizje PILSKA.TV

 

Źródło: https://www.facebook.com/pilska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 19.06.2019, 12:36
Brawo Darek. Pamiętam jak mi o tym opowiadałeś

Pozostałe