Budżet Obywatelski

  • 23.08.2017, 12:55 (aktualizacja 26.08.2017, 08:08)
  • Leszek Sawicki
Budżet Obywatelski
Gra w butelkę, to jeden z nielicznych projektów, który ma już za sobą większą część wykonanego zadania. Przystępując do Budżetu Obywatelskiego prezentujemy zatem projekt, który warto i trzeba ukończyć.

Uważam, że film, który trafi do kin (promowany przez jedną z polskich firm dystrybucyjnych) zrobi o wiele więcej dla promocji Złotowa niż firma Jastrov… Proponowany wniosek dotyczy zdjęć w mieście (Plac im. Paderewskiego, ul.Wojska Polskiego etc) z udziałem m.in. Mariana Dziędziela; wybitnego polskiego aktora.

Gra w butelkę to typowa inicjatywa oddolna; od początku był to projekt obarczony dużym stopniem ryzyka. Gadanie o tym, że trzeba mieć pieniądze zaczynając film, to jednak bzdura. Takie myślenie było dobre na starcie,  dzisiaj jesteśmy w innym miejscu. Ten projekt finansowany jest w drodze,  prezentując swoją jakość i udowadniając, że to możliwe. Trzeba pamiętać, że film - Gra w butelkę - opowiada o Złotowie a decydentów w Poznaniu czy Warszawie nasze miasto zupełnie nie interesuje: dlatego tyle to trwa i trudniej go finansować środkami z zewnątrz. Na poznańskiej komisji powiedziano, aby przenieść realizację do Poznania. Ale jak przerzucić tam naszą historię czy architekturę? Znacie wiele - podobnych - miast w Polsce gdzie kręci się film z taką obsadą aktorską? Myślę tu o filmach, które dotyczą historii tych miast. Jeśli istnieją jakieś wyjątki, to dzięki współpracy z samorządowcami. W Złotowie natomiast, władze miasta nie są zainteresowane tym filmem. Po co mają sobie robić konkurencję w promocji? Jeszcze się - Grze w butelce - uda i będzie problem. Tak naprawdę, to nie wiem co myślą; próbuję ukończyć film pomimo wszystko; i tym też sposobem do celu, jest  BUDŻET OBYWATELSKI.

 

 

Leszek Sawicki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MK
MK 25.08.2017, 13:01
2 propozycje nadają się do wsparcia. Obchody klubu-90 tys -ktos odleciał kompletnie.

Pozostałe