Czarny protest i selfie ze Złotowianką

  • 05.10.2017, 11:05 (aktualizacja 05.10.2017, 21:48)
  • Piotr Tomasz
Czarny protest i selfie ze Złotowianką
Felieton Piotra Tomasza

Super zabawę wymyśliła fundacja o dumnej nazwie "Złotowianka". Polegała ona na wykonaniu selfie, które przedstawiało, oprócz osoby zgłaszającej się do konkursu, motyw kojarzący się uczestnikowi z fundacją. Termin zgłaszania upłynął 31 sierpnia 2017 roku. Pomimo tego prace wciąż napływają. Ostatnio akces do konkursu zgłosiła m.in. Izabela Milewska – liderka Komitetu Obrony Demokracji w Pile, która podczas aborcyjnego protestu dumnie paradowała z logo fundacji.

 

Efekt to dziesiątki fotografii na lokalnych portalach. Trudno zatem o lepszą reklamę! Wyrażam zatem nadzieję, że Rada Fundacji nagnie nieco regulamin i doceni starania sympatycznej pani Izy. Z tym apelem zwracam się m.in. do pani Sylwii M. (członek wspierający Rady Fundacji) - dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie, przypominając jednocześnie, że kierowana przez nią instytucja była zamknięta (bez konsekwencji) w dniu czarnego protestu (3 X 2016 r.). Wierzę również, że Mariusz L. (członek Rady Fundacji) - redaktor pewnego tytułu prasowego, który swego czasu przyrównał mnie do psa (w kontekście protestu w związku z wizytą komunistycznego dziennikarza, Daniela Passenta), wesprze te starania. Oczywiście mój apel kieruje także do pozostałych osób związanych z Fundacją. Również byłych członków jej władz. Mowa tu m.in. o Stanisławie G., słuchaczu Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu, w latach 80. inspektorze Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Pile, który niedawno (wspólnie z dobrym kumplem pewnego księdza "patrioty") bronił "demokracji" przed budynkiem sądu w Złotowie.

 

W oczekiwaniu na odzew zamykam wątek związany z Liderką KOD. Także ten dotyczący fundacji "Złotowianka" ze Złotowa, którą w wystarczający sposób promuje KOD i rządowe media (chociażby w takich programach jak "Wielkopolska godna poznania" w TVP3), której przedstawiciele mają szeroko otwarte drzwi do instytucji rządowych (m.in. do gmachu Ministerstwa Sportu i Turystyki) i która nie doczekała się jedynie ambitnego polityka prawicy, prezentującego publicznie logo Fundacji (np. na wzór Pani z KOD – znanej zwolenniczki prawa do aborcji). A skoro mowa o politykach...

 

Zastanawia mnie spolegliwość polityków partii rządzących (Polska Razem, Solidarna Polska, PiS) wobec polityków opozycji. Drzwi szeroko otwarte są np. dla starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego, a przecież niedawno mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie samorządu: "Starosta Złotowski Ryszard Goławski (kiedyś PSL, obecny status "nieznany"), jego zastępca Daniel Sztych (PSL), Burmistrz Krajenki Stefan Kitela (PO, uczestnik protestów pod sądami) oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szopiński (PO) zapraszają do marszu 6 maja w Warszawie" (Marsz w obronie wolności, wyjazd oficjalnie współorganizowały samorządy). Przypominam też pewną uchwałę, która w 2006 roku została podjęta przez Radę Powiatu Złotowskiego, a która wzywała do rozwiązania Sejmu RP i dymisji rządu Jarosława Kaczyńskiego! Starostą był wówczas Mirosław Jaskólski z SLD (obecnie dyrektor PZD w starostwie), jego zastępcą Ryszard Goławski (obecnie szef Jaskólskiego). Pamiętam też inne wystąpienia z lat 2006-2010, bo przecież byłem bezpartyjnym radnym.

 

Zastanawia mnie również (w kontekście naszego regionu) polityka historyczna obecnego rządu. Wyróżnienia otrzymują np. osoby, które figurują w inwentarzu IPN (m.in. jako współpracownicy SB). Ministerstwa chętnie rozdzielają patronaty, którymi obejmują m.in. imprezy o komunistycznym rodowodzie (także te firmowane przez zstępnych milicjantów!). Dodam jeszcze etaty dla krewnych TW, POP PZPR itp. Czarę goryczy przelewają wyjazdy moich wykształconych znajomych, którzy przez lata wspierali prawicę. Dziś muszą szukać pracy poza domem, bo "Dobra Zmiana" zdaje się otwierać na wspomniany wyżej elektorat.

 

Zrobiło się smutno. To na koniec trochę optymistyczniej. W Złotowie także odbył się marsz "Czarnych Parasolek". Frekwencja niska, średnia wieku wysoka, selfie ze "Złotowianką" w tle nie było. Najistotniejszy jest jednak fakt, że nie wzięły w nim udziału dotychczasowe liderki tego typu inicjatyw. Mam na myśli dwie aktywistki które pracują w instytucjach samorządowych (dla ułatwienia podam, że teść jednej z nich figuruje w zbiorach IPN z oznaczeniem "Tw." przy nazwisku, druga, jak na zwolenniczkę prawa do aborcji przystało, angażuje się w pielęgnowanie chrześcijańskich tradycji, i to publicznie!). Kolejny pozytyw to fakt, że protesty odbyły się przed starostwem i urzędem miejskim. Dzięki temu ostatecznie opadła kurtyna. Wszystko jest zatem jasne. Mam nadzieję, że także dla niektórych polityków z Warszawy i Wielkopolski, którzy swoją postawą wzmacniają stare układy w powiecie złotowskim. Mądremu wystarczy, czekam. Czekam oczywiście na odpowiednie wnioski, nie zaś dalsze wspieranie lokalnego układu albo selfie ze Złotowianką.

 

Piotr Tomasz

felietonista złotowskiego portalu informacyjnego www.77400.tv

dziennikarz, historyk-regionalista, emigrant,

osoba represjonowana za poglądy polityczne w okresie rządów PO-PSL

 

Fotografie z demonstracji feministek, członków KOD, członków PO i Nowoczesnej, dziękuję panu Romanowi Oleś (KOD Piła) za udostępnienie fotografii.

 

Piotr Tomasz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 12.10.2017, 18:40
Dziękuję Państwu za tak liczne komentarze. Oczywiście Państwa głos zostanie wysłuchany. Część informacji wymaga niewątpliwie wyjaśnienia. Dla mnie nie są to "grafomańskie wpisy" (jak to określił, z tradycyjną manią wyższości, Mariusz L.). O podjętych działaniach poinformuję w jednym z kolejnych felietonów. Wyjaśnię w nim również znaczenie terminu "osoba represjonowana za rządów PO-PSL", bo część osób (zwłaszcza łysy gość w kapciach przy klawiaturze, który nie odważył się stanąć ze mną do publicznej debaty) niewłaściwie tłumaczy powody użycia tego rodzaju słów. Pozdrawiam zwolenników przejrzystości w działalności publicznej. Ufam, ze przeciwnicy do niej dojrzeją.
Bartek Kamilowski
Bartek Kamilowski 06.10.2017, 15:57
"Osoba represjonowana za poglądy polityczne w okresie rządów PO-PSL" HAHAHA! Zaraz się okaże, że to żołnierz wyklęty :D
Iwona
Iwona 05.10.2017, 23:02
Czy to ważne gdzie prowawadzona jest zbiórka???
Dlaczego odbieracie prawo do życia młodej mamie - przecież zakazując zbiórki, zabieracie jej szansę na godne życie!!!
Jeżeli państwo jest nieudolne to trzeba pomóc chorej 39-letniej mamie.
Przeciez SLA to straszna choroba, zanikają mięśnie, nie możesz mówić, nie możesz pogłaskać swojego dziecka, jesteś więźniem we własnym bezwładnym ciele. Na tą chorobę choruje Stephen William Hawking, jedyny facet na świecie, który tak długo żyje z tą chorobą.
Info nt. zibórki na stronie www.kongres.pila.pl
Osoby zainteresowane weryfikacją danych proszone są o przyjście do siedziby stowarzyszenia, udostępnimy dane.
Gregor
Gregor 07.10.2017, 14:02
Kto idiotko zakazuje zbiórek?
Jola
Jola 05.10.2017, 20:07
Najczęściej słyszę pytanie gdzie są pieniadze na Tomka Kondasa. To był dziki szał zbiórki, każdy się angażował, nagle po śmierci Tomka nie wiadomo co stało się z pieniędzmi. Wpłaciłam niemałą kwotę.
Funkcjonariusz
Funkcjonariusz 05.10.2017, 18:58
Tej Złotowianie trzeba się dobrze przyjrzeć od strony przepływów finansowych, czy tam nie ma jakichś związków z Ośrodkami Rehabilitacji Zabajka i Zabajka2 bo te dwa ośrodki to działalność jednej siostry a Złotowianka drugiej siostry , na wszelki wypadek Urząd Skarbowy musi to bardzo szczegółowo skontrolować za ostatnie 5 lat
kali
kali 10.10.2017, 01:24
Są i to potężne, wszystko w rodzinie, również w tej szeroko pojętej łącznie z byłym naczelnikiem który pomógł z nieruchomością pod Zabajkę 2
Funkcjonariusz
Funkcjonariusz 05.10.2017, 19:06
No i prześledzić ewentualne związki dostawców fundacji z Agencją reklamową i wydawcą
weredyk
weredyk 05.10.2017, 18:14
Poczekaj jeszcze toszeczke do wiosny jak aktywni sie zrobia bo bedzie nabor do k....a wszystkie drogi beda naprawiane,chodniki oczyszczalnie co plebs bedzie chcial miec to wszystko beda mieli obiecane a potem wszystko po staremu byle k....o
Izabela Milewska
Izabela Milewska 05.10.2017, 17:30
Żadnego akcesu nie zgłaszałam ale widzę, że pis i jego zolnierze, wszędzie gdzie mozna robia mi reklamę. Ups z puszką nie paradowałam, ba nawet nie kwestowałam, przytrzymałam na chwile komuś. Cieszę się jednak, że kwesta się udala i gdy rząd daje ciała, zabierając kobiecie refundacje leku, przypomnę- kobiecie, matce 4 dzieci to inni ludzie pomagają. Hasło protestu - Wielka Zbiórka, mialo jak widać wiele znaczeń. Aaaa zapomniałeś napisać, że zbieralismy również odzież dla Domu Samotnej Matki.
ZR
ZR 05.10.2017, 18:26
Niech tej matce pani pomoże wypełnic wnioski na 500+, zawsze to 2tys do budżetu więcej.
Izabela Milewska
Izabela Milewska 05.10.2017, 18:54
3 zastrzyki po 18 tys każdy, ta #dobrazmiana zabrała refundacje i dofinansowanie na ten lek
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 05.10.2017, 21:22
O co chodzi z tymi żołnierzami PiS-u? Wolałbym bardziej poetyckie określenie, przede wszystkim wolne od politycznych naleciałości,np. "rycerze wolnego słowa":). Zauważ również, że felieton zawiera krytykę pod adresem rządu. Oczywiście słowo "akces" użyłem żartobliwie. Śmieszne nie jest natomiast, że zwolennicy zabijania dzieci poczętych mają problem w zrozumieniu świętości życia ludzkiego. Obecność fundacji na aborcyjnym wiecu to skandal. Płaszczyk szlachetnego celu nie zakryje kompromitacji. Na koniec przypominam, że Dom Samotnej Matki otrzymał pomoc od Młodzieży Wszechpolskiej, Kibiców oraz Pilskich Patriotów. Nie było wieców i medialnego show. Była realna pomoc. KOD widać tak nie potrafi pozdrawiam:)
Izabela Milewska
Izabela Milewska 06.10.2017, 08:04
Czyżby ? to ja powiem, że KOD również zbierał i dostarczyl dary dla Kresowiaków bez medialnego show - realna pomoc. Zbieralismy i dostarczaliścmy dary dla ofiar ostatniej nawalnicy - realna pomoc.Ostatnio również pomoglismy pewnej rodzinie ze Złotowa - realna pomoc. Podczas protestu, który opisujesz nie było show o którym piszesz związanego z owa zbiórką. Zebrali sie ludzie, a gdzie skupisko ludzi tam szansa na zebranie środków i realna pomoc. Obrzydliwe dla mnie jest to, że nie jest wazny dla Ciebie cel i własnie ta realna pomoc ale chęć dokopania KODowi, którego jestem przedstawicielem i KODerzy również zasilili kwestę.Chcesz pomóc to pomagaj, nie chcesz przynajmniej nie przeszkadzaj. I jeszcze jedno, na proteście OSK byłam jako kobieta nie wymachiwalam legitymacją Komitetu Obrony Demokracji, więc jako wolny dziennikarz powinienes potrafić to rozdzielić.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 06.10.2017, 11:37
1. Napisałaś "nie jest ważny dla Ciebie cel". Mylisz się, jest. Waszą demonstrację zwołano po hasłem Ratujmy kobiety", głównym celem było zebranie podpisów pod projektem, którego celem jest liberalizacja prawa do aborcji. Nie zgadzam się! Wołam zatem "Ratujmy dzieci". Mam do tego prawo. Nie wolno zabijać tylko dlatego, że dziecko urodzi się z zespołem Downai! 2. Napisałaś "na proteście byłam jako kobieta". Rozumiem, że tylko przypadkiem przechodziłaś z tragarzami:) (cytat za kultowym filmem "Miś"). To dlaczego nie stałaś wśród ludzi:), dlaczego brylowałaś z mikrofonem (w blasku fleszy) Liderko KOD? 3.Nie przeszkadzam nikomu w zbiórkach. Także fundacji Złotowianka, która była obecna na proaborcyjnym wiecu. Taka insynuacja jest bardzo płytka. Zamiast produkować tego rodzaju bzdury zajmij się puszczaniem...papierowych kaczek na Gwdzie. "Pewne media" przyjdą, jakoś dziwnie "pewne media" zawsze towarzyszą Twoim akcjom. Czyżby to żołnierze...? pozdrawiam
Izabela Milewska
Izabela Milewska 09.10.2017, 09:38
Nie jestem tylko KODerką, jestem równiez kobietą ale i współorganizatorka protestu OSK, dlatego stałam tam gdzie stałam i dlatego rozmawiałam z mediami. Coście się uparli z dziećmi z zespołem Downa ? pomijam fakt, że Państwo ma gdzieś te dzieci i rodziców do momentu jak sę urodzą. Moze napisz o tych dzieciach własnie zdeformowanych, o takich jak głośne dziecko, które Chazan skazał na agonię w męczarniach. A może weź adoptuj chore dziecko i wtedy krzycz Ratujmy bo madrować każdy się potrafi. Zrób cos i to będzie najlepsze świadectwo zamiast produkować takie bzdury. W poście powyżej napisałam, że mamy i akcje bez mediów ale Ty wolisz tylko atakowsć żołnierzu pisu
Nata
Nata 05.10.2017, 16:53
Jak na razie Panie Tomaszu , to może się Pan uczyć od Złotowianki, a później komentować.
tiko
tiko 05.10.2017, 16:50
Lepiej być KDO-wcem niż narodowcem!!!
"marian
"marian 05.10.2017, 14:12
Noo jaka Rada taka fundacja :).,..po co zbierajá datki Soros ich wesprze za äktywnosc
Darek
Darek 05.10.2017, 13:22
Gratuluję trafnej oceny sytuacji
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 05.10.2017, 13:47
Dziękuję. Ufam, że doczekam się odpowiednich wniosków!
wujek pepo
wujek pepo 05.10.2017, 12:50
nie będę już wspierał złotowianki

Pozostałe