Kompromitacja znanego obrońcy demokracji!

  • 15.12.2017, 20:27 (aktualizacja 18.12.2017, 21:05)
  • Piotr Tomasz
Kompromitacja znanego obrońcy demokracji!
Kolejny protest pod sądem w Złotowie

Buńczuczne zapowiedzi tradycyjnie zweryfikowało życie. 14 grudnia pod złotowskim sądem zebrała się zaledwie garstka osób. Brak sukcesu frekwencyjnego sprawił, że niektórzy obrońcy demokracji próbowali wyładować swoją frustracje. Doszło do ataków słownych, których obiektem stali się postronni obserwatorzy wydarzenia. Tego wieczoru prawdziwa kompromitacja nastąpiła jednak na sam koniec.

Wiarygodność buduje się na rzetelności przekazu. Dlatego należy podkreślić, że po kilku minutach ataki słowne ustały. Dzięki temu obserwatorzy mogli spokojnie śledzić dalszy przebieg protestu, w którym uczestniczyły 22 osoby. Niektórych protestujących stać było nawet na pewne uprzejmości, choć słowo "przepraszam" nie padło.

Rzetelność wymaga również zaakcentowania, że nikt nie przeszkadzał "obrońcom demokracji" w ich proteście. Nie było policji, nie pojawili się faszyści (którzy rzekomo są także w Złotowie), nie było również Ku Klux Klanu. Zdecydowana większość protestujących zachowywała się godnie, prezentując różne hasła (wolne sądy, będziemy walczyć do końca itp.) na kartkach formatu A4.

W zasadzie na tym relacja powinna się zakończyć. Kłopot w tym, że liderzy protestu, Paweł Owsianny i Kosma Kołodziej, przygotowali końcową niespodziankę. Była nią parodia popularnej kolędy "Przybieżeli do Betlejem pasterze", którą odśpiewali chórem wszyscy uczestnicy protestu. W przypadku pana Kosmy sprawa jest oczywista. Jego niedawna obecność na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie, które zorganizowała pani Sylwia Mróz (wszyscy znamy jej poglądy i "zasługi"), stanowi dostateczne wyjaśnienie. Mniej zorientowanym należy dopowiedzieć, że pan Kosma lubi barwy tęczy i wykłada o LGBT.

Znacznie gorzej wygląda sprawa z jego współpracownikiem, mowa o panu Pawle Owsiannym (wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, mieszkaniec Skórki). Człowiek ten kojarzony jest bowiem z...Kościołem katolickim. Publicznie komplementują go duchowni w Krajence, Skórce i wielu innych miejscowościach. Wystarczy wejść na stronę http://www.bozygps.pl (galeria Skórka). Można tam zobaczyć pana Owsiannego przy ołtarzu! Pana Owsiannego asystującego podczas Mszy św, itp. Natomiast przed sądem w Złotowie można było zobaczyć pana Owsianego...ochoczo śpiewającego (pod melodię popularnej kolędy) "wstyd przed światem co nam prezes gotuje, a prezydent, czemu chętnie wtóruje, głos zabierz prezydencie, Polska jest na zakręcie, nadszedł czas, nadszedł czas...

Zgadza się,nadszedł czas! Duchowni (zwłaszcza w gminie Krajenka) powinni się określić. Mają dwa wyjście. Pierwsze – pana Owsiannego po ojcowsku publicznie upomnieć. Drugie - zaintonować podczas Pasterki (pod melodię Przybieżeli do Betlejem) "Głos zabierz Prezydencie, Polska jest na zakręcie, nadszedł czas, nadszedł czas. Tertium non datur...

Kliknij i zobacz: "kolędnicy" pod sądem w Złotowie

 

 

Piotr Tomasz

 

ps. Mam apel do sympatycznego Pana z pieskiem. Proszę nie zabierać go więcej na protesty. Zauważyłem, że podczas śpiewu "obrońców demokracji" piesek  się bał (podkulił ogon). Żal było patrzeć na jego cierpienie.

 

 

 

Piotr Tomasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
uam uam plusqam perfekt
uam uam plusqam perfekt 20.12.2017, 16:55
Szafarz śpiewał sprofanowaną kolędę? Boi się że jak ***y prze*** wybory to mu się urwie na dotacjach. Skończą się wojaże na nurowanie za pieniadze podatnika z kolesiami z platfuserii.
Jola
Jola 18.12.2017, 23:01
Czytam i czegos nie rozumiem - czy obroncom demokracji nie wolno juz chodzic do kosciola ? Tak, wiem to struktura niedemokratyczna ale wielu ludziom po prostu wiara daje jakas nadzieje a spiew na melodie znanej koledy prawdy nie uwlacza zadnemu porzadnemu czlowiekowi !!!
jak zwykle anonim
jak zwykle anonim 20.12.2017, 16:45
A czy juz nie można krytykowac jak ktoś przerabia kolędy?
kobieta
kobieta 20.12.2017, 02:19
ma pani absolutna racje
Złotowianka
Złotowianka 18.12.2017, 21:08
Popieram protesty, jestem wdzięczna takim ludziom jak Pan Paweł, że mają odwagę walczyć o wolność sadów. Póki co "jeszcze" każdy może śpiewać co mu się podoba, i nie przyzwoicie jest podsycać nagonkę ludzi na siebie i to jeszcze w okresie przed świętami.
Barbara Krawczyk
Barbara Krawczyk 18.12.2017, 15:13
Rzetelność to słowo mocno podkreślane w tym artykule. Wymagania dotyczą obu stron: uczestników demonstracji i ... obserwatorów. Obserwator w osobie pana Piotra Tomasza obserwował ... przez chwilę. Po zrobieniu zdjęć uczestnikom. Potem zajął się rozmową.
A co do ilości uczestników. I tak było ich więcej niż organizatorów Dnia Żołnierzy Wyklętych na obchodach tego dnia. Stawili się w ilości 0(!).
Szczepan
Szczepan 18.12.2017, 15:05
Ja się zastanawiam, czy i jaki odsetek "obrońców demokracji" wie, co dzieje się w tzw. niezawisłych sądach. Czy na przykład w ogóle rozumieją, co znaczy "niezawisłość" sądu (sędziego): http://pamietnikwindykatora.pl… czy na przykład wiedzą o tym, że sędziowie rozpatrujący sprawę oskarżonej też sędzi stwierdzili ostatecznie (II instancja) w wyroku Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim z 10 lipca 2007 r. w sprawie VI Ka 234/07, że sędzina: nieumyślne, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczyła nieprawdę wiedząc o sfałszowaniu dokumentów! A może "obrońcy demokracji" to też "bohaterzy" skręconych wyroków?
Kasia
Kasia 17.12.2017, 20:03
CHcialam panu odpisac. Napisac o rzetelnosci dziennikarskiej i doinformowaniu.... "Ale nie chce mi sie z panem gadac".
Piotr TOmasz
Piotr TOmasz 18.12.2017, 16:31
Dziękuję Pani za komentarz. Do zobaczenia na kolejnej pikiecie.
Kasia
Kasia 16.12.2017, 22:33
Dlaczego psn zmysla? To ja. Zorganizowalam i prowadzilam protest i ja zaintonowalam piosenke. Przrciez byl tam pan i zadnych ekscesow ani napasci nie bylo. No tak alternatywna prawda PIS.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 16.12.2017, 23:08
Podczas mojej obecności przemawiali tylko wymienieni Panowie. Być może coś mi umknęło, bo byłem kilka razy zaczepiany. Pragnę także zauważyć, że zostałem wylegitymowany. Takie są fakty, Ufam, że następnym razem ostudzi Pani gorące głowy kolegów i koleżanek. Taka uwaga do Czytelników.Pani Kasia napisała słowo "pan" z małej litery. Niewątpliwie odzwierciedla to wielki szacunek względem mojej osoby. Taki sam szacunek okazano mi na początku protestu.
Eric
Eric 16.12.2017, 15:23
Święta za pasem, a pan ludzi podpierd...? Słabo... Poza tym ludzie blisko kościoła muszą być wyłącznie z PiSu?
tak myślę
tak myślę 17.12.2017, 22:49
ludzie związani z Kościołem nie parodiują kolęd
do Eric
do Eric 16.12.2017, 15:37
Nie, są też organizatorzy "czarnych protestów", zwolennicy aborcji, eutanazji i ograniczenia roli Kościoła w życiu publicznym, ateiści... długo wymieniać
Rubik
Rubik 16.12.2017, 02:15
E... Wszyscy jesteście siebie warci
Darek
Darek 15.12.2017, 21:53
Oj tam, oj tam :) Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek :)
A tak swoją drogą, liczba 22 na cały powiat złotowski robi olbrzymie wrażenie... :)
Krajanka
Krajanka 18.12.2017, 19:45
Liczba inicjatorów dni Żołnierzy Wyklętych w tym roku - 2, obecnych na obchodach - 0 to dopiero imponuje!
Dariusz Żurek
Dariusz Żurek 19.12.2017, 20:31
Gwoli logiki, to inicjator jest po to, aby zainicjować. :) To się stało i uroczyste obchody miały miejsce. Faktem jest, że w tym roku nie uczestniczyłem w obchodach organizowanych przez Gimnazjum w Krajence. Powód był dość prozaiczny, bo zostałem zaproszony do udziału w uroczystych obchodach tego Święta w Kępnie.
pozdrawiam serdecznie :)
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 18.12.2017, 20:18
W Krajence było blisko 40 osób na spotkaniu w restauracji Gościniec. W całym regionie tysiące. Sam Marsz Pamieci Żołnierzy Wyklętych zgromadził około 2000 osób. Dwa lata temu było (dane policji) 4000. Pozdrawiam i zapraszam na nasze obchody 2018, które odbędą się w kilku powiatach północnej Wielkoplski
Krajanka
Krajanka 18.12.2017, 21:03
Ale Pana na mszy nie było inicjatorze!
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 18.12.2017, 21:36
Byłem na kilku Mszach św. w okresie trwania Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zahaczyłem nawet o Białystok. W Krajence faktycznie nie byłem. W tym dniu koordynowałem spotkania w innych miejscowościach. Zapraszam na Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018. Odbędą się w wielu miejscowościach, także w KRajence.
Krajanka
Krajanka 18.12.2017, 22:00
Dziękuję za zaproszenie ale w takim towarzystwie pełnym jadu nie dałabym rady skupić się na istocie tego święta.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 18.12.2017, 22:22
W przeszłości w PDPŻW brali udział przedstawiciele władz miasta. Przykro, że tak krytycznie ocenia Pani tych i innych uczestników.
PiotrTomasz
PiotrTomasz 15.12.2017, 22:01
Moj apel do sbków i komunistów widać poskutkował. Nie przyszli!
esbek
esbek 16.12.2017, 14:19
Ciekawe, ktoś kto "tropi" komunistów, esbeków etc. sam stosuje podobne metody.
Paweł W.
Paweł W. 16.12.2017, 10:34
Prawda czasu Prawda ekranu!, ale tym razem dzieje się naprawdę a czas jakby tu nie ma znaczenia! ... Dla niektórych....?!

Pozostałe