Złotowski kabareton wyborczy

  • 24.05.2018, 06:52 (aktualizacja 26.05.2018, 14:00)
Złotowski kabareton wyborczy
Komitet "Zadbajmy o Złotów" nie zwalnia tempa.

Kilkanaście dni temu odbyło się spotkanie złotowskich polityków/radnych lewicy z wybraną przez siebie lokalną prasą. Celem było ustalenie strategii wyborczej. Oczywiście wydarzenie miało związek ze zbliżającą się wielkimi krokami elekcją samorządową. Najważniejszymi punktami obrad było: ustalenie zakresu współdziałania z mediami, których właścicielem jest Mariusz Leszczyński (z zawodu redaktor), oraz określenie sposobu wyłonienia kandydata na burmistrza Złotowa. Wszyscy już wiemy, że punkt numer dwa został w ostatnich dniach zrealizowany. Mniej zorientowanym wypada jedynie przypomnieć, że prawybory odbyły się na złotowskie.pl. Natomiast te zamieszczone na portalu PZL24 były ze wszech miar nielegalne  i naruszały prawa autorskie pomysłodawców z lewicy. Nie miały zatem żadnego wpływu na podjęte decyzje. Dlatego Aktualności Lokalne i złotowskie.pl. należy uznać za najlepsze źródła. Oczywiście mowa o przypadku, gdy szuka się najświeższych informacji o złotowskiej lewicy. Powołując się na wymienione media należy przypomnieć, że w wyborach samorządowych,     z ramienia komitetu "Zadbajmy o Złotów", wystartuje Jan Maksimczyk. Ponadto, że niektórzy kandydaci wykruszyli się przed internetową selekcją. Mowa na przykład o Mirosławie Jaskólskim, który zamierza zbudować własny komitet. Czy zaprezentuje się wkrótce w mediach redaktora Leszczyńskiego? Z odpowiedzią musimy się wstrzymać.

Na początku artykułu podana została informacja, że członkowie nieformalnego komitetu "Zadbajmy o Złotów" (osoby publiczne, które od lat funkcjonują na powiatowym świeczniku) omawiali m.in. sposób promocji medialnej. Widać, że nie wszystkim koncepcja przypadła do gustu (podobnie jak wyłoniony kandydat na burmistrza). Dzięki temu otrzymaliśmy fragment nagrania, którego treść ujawnia działania lewicy od kuchni. Jaka to kuchnia? Uprzedzamy, śródziemnomorska, bogata w ryby. Zapraszamy do wysłuchania nagrania, pozostawiając całość bez komentarza. Bohaterów nagrania odsyłamy zaś do Karty Etyki Mediów. Widać bowiem, że zapomnieli, że coś takiego istnieje.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Na stronie 77400.tv nie zajmowaliśmy się wcześniej niefortunnymi zmaganiami klubu Zadbajmy o Złotów w drodze do ustalenia kandydata lub kandydatki na fotel burmistrza . Stąd teraz postaramy się o kilka słów wprowadzenia. 

Do lokalnych redakcji trafiły nagrania z przebiegu spotkania, na którym członkowie klubu Zadbajmy o Złotów prezentowali swoich kandydatów na radnych oraz na stanowisko burmistrza Złotowa. Kandydat na burmistrza miał zostać wyłoniony w prawyborach, które klub Zadbajmy o Złotów miał przeprowadzić w internecie. Trudno stwierdzić, czy do jakichkolwiek prawyborów doszło. Lokalne media milczą na ten temat. Nie milkną za to echa konfliktów, do jakich miało dojść pomiędzy kandydatami na kandydata do fotela burmistrza Złotowa.

Klub Zadbajmy o Złotów to dzieło Stanisława Wełniaka (mówi się o nim „szesnasty radny”), wcześniej ta sama grupa działaczy stworzyła klub Lewica Razem. 4 lata temu Wełniak – już pod nową nazwą – namaścił na kandydata na burmistrza Mirosława Jaskólskiego z SLD. Ten jednak zdecydowanie przegrał wyborczą konfrontację z Adamem Pulitem.

Przez jakiś czas wydawało się, że panowie ponownie się dogadali. Wełniak, jako naczelny krytyk rządów obecnego burmistrza, uznał jednak, że oprócz Jaskólskiego należy dać szansę jeszcze innym kandydatom, gdyż sama chęć rewanżu za przegraną to za mało by odnieść sukces w konfrontacji z Pulitem, który zerwał z kumoterstwem, kolesiostwem i starymi układami, stawiając na społeczeństwo obywatelskie. Wprowadzone przez niego budżety obywatelskie cieszące się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem mieszkańców Złotowa, zapowiedź wprowadzenia komunikacji miejskiej, sukcesy miasta w niezależnych ogólnopolskich rankingach, a z drugiej strony wychodzące na światło dzienne nieudane inwestycje realizowane przez poprzedników, jak choćby basen miejski, promenada przy jeziorze Baba czy boisko piłkarskie przy klubie Sparta sprawiły, że obecny burmistrz cieszy się wśród mieszkańców ogromnym poparciem. Komfort pracy burmistrza bywa niekiedy zakłócany działaniami radnych z klubu Zadbajmy o Złotów oraz współpracujących z klubem mediów – również bardzo niechętnych burmistrzowi.

W tej sytuacji pomysł z wyłonieniem kandydata na burmistrza spośród piątki kandydatów na kandydata wydawał się całkiem racjonalny. Jak się jednak okazało, pomysł i jego realizacja    to dwie różne sprawy. Jako pierwszy klub opuścił Mirosław Jaskólski, do niedawna lansowany przez zwierzchnika grupy Stanisława Wełniaka. Jaskólski zabrał ze sobą jedną z kandydatek na radnych Aldonę Chamarczuk i zapowiedział utworzenie własnego komitetu. Po paru dniach klub rozesłał do mediów komunikat, iż jako kandydatkę na burmistrza wybrał Mariolę Wegner. To z kolei nie spodobało się innemu kandydatowi na kandydata – Janowi Maksimczykowi, który najwyraźniej uznał, że jest lepszym kandydatem od wyłonionej przez klub Marioli Wegner. Po konsultacjach ze Stanisławem Wełniakiem Mariola Wegner zrezygnowała z kandydowania. Na chwilę obecną kandydatem klubu Zadbajmy o Złotów jest więc Maksimczyk.

P.S.

W międzyczasie klub opuścił jeszcze przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Żelichowski, zniesmaczony całą sytuacją. Mówi się, że ma kandydować do Rady Gminy w Zakrzewie, jako mieszkaniec tej miejscowości.

 

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
56
56 08.06.2018, 00:21
Dobry artykuł, obnaża pewną patologię
zniesmaczony
zniesmaczony 08.06.2018, 10:58
No tylko właśnie napisz jaką patologię? Że co? Że komitet się spotyka i radzi o opublikowaniu sondy na stronie internetowej? Co w tym złego? Proszę wskazać choć jeden argument, który wskazywałby na rzekomą patologię? Patologią to trącą ten artykuł i komentarze pod nim.
bagno
bagno 19.06.2018, 00:09
bgno
Zal
Zal 06.06.2018, 18:35
Co za debilny i stronniczy artykul.
Grafik Leszcza
Grafik Leszcza 06.06.2018, 23:30
I na dodatek ma tysiące wyświetleń.
Karamba
Karamba 04.06.2018, 14:35
Mirek fajne zdjęcie ci z ukrycia zrobili, jak by cię kulturalnie poprosili to byś się na pewno zatrzymał i wyszła by fajna fotka a tak z ukrycia fe, nie ładnie. Ale nie martw się i tak na ciebie zagłosujemy.
Kristo
Kristo 04.06.2018, 17:58
Zagadali do siebie. widziałem tą sytuację bo stałem też na tej drodze skośnej.
Mieszko
Mieszko 28.05.2018, 22:59
a czyj to głos na nagraniu ?
Kto to tak ładnie załatwia tematy z leszczem ?
JM
JM 28.05.2018, 00:06
Leszcz żeby zakryć temat kubu ZOZ w rozsypce wygnał kaleki z Zabajki na protest! No ale protest też nadszarpnie fundacją, której to opinia z roku na rok spada i wychodzą pewne sprawy.
cutryna
cutryna 27.05.2018, 21:59
No to się wkopali, swoją drogą skoro ludzie z tego komitetu uciekają, drudzy nagrywają i wynoszą to niezła nieźle hahah. Swoją drogą specjalistów od kampanii też jak sądzę mają beznadziejnych,
Pg
Pg 27.05.2018, 18:49
Konitet Zadbajmy o Złotów zaorał się własną decyzją. Kandydat obciąża kandydatów na radych a kandydaci na radnych kandudata na burmistrza.
Mlody
Mlody 27.05.2018, 16:21
Dobrze że to wypłynęło przynajmniej wiadomo dla kogo aktualności pracują. Podobało mi się stwierdzenie, że możliwość komentarzy się zablokuje. Nie głosowałem ostatnio na Pulita ale jak on miał ma przeciwko sobie radę, która wiadomo kogo popiera a do tego niektóre media to nie dziwię się że ma facet kłody pod nogi. Też będę głosował przeciwko postkomunie
Janek
Janek 27.05.2018, 16:10
Powiem tak, nawet gdybym nie chciał to w tej sytuacji będę głosował na Pulita przeciwko tej klice z Zadbajmy o siebie. A kierownik spółdzielni niech się zajmuje spółdzielnią a nie karierowiczostwem. Za co tyle płacimy za ten czynsz i za wodę, niech się weźmie w końcu do roboty

Paweł K
Paweł K 27.05.2018, 13:58
,,Duży artykuł będzie w środę" duży artykuł o małych pysznych ludziach, którzy za wszelką cenę chcą odzyskać wpływy.
Klaun
Klaun 26.05.2018, 22:56
Co to za sensacja z tym nagraniem tyle krzyku o niczym. Wyjeżdżam do norwegi.
Tyle w temacie
Tyle w temacie 27.05.2018, 14:04
Dla większości to nie sensacja, tyle że nagranie jasno potwierdza komu i do czego służy gazeta.
Jarek
Jarek 08.06.2018, 11:01
No to powiem Ci, że pół Złotowa ma konszachty z AL, bo zamieszczają ogłoszenia, kupują gazety, a nawet je czytają. Jakim trzeba być tępym człowiekiem, żeby takie bzdury wypisywać? No chyba, że to szanowny redaktor sam te komentarze wprowadza, żeby siać ferment z zazdrości.
Moskito
Moskito 12.06.2018, 17:18
Oczywiście nie jest tajemnicą w Złotowie, że odpowiednią kwotą można w tej gazecie zlecić cokolwiek. Funkcja wyłączenia komentarzy jest płatna czy to przywilej?
BOR
BOR 27.05.2018, 12:19
A gdzie się dowiedziałeś, że jest tyle krzyku?
Mirek
Mirek 26.05.2018, 21:23
Nic dziwnego. Dziwne są inne wybory. AL to popularna gazeta. Cały tydzień leży ma regałach.
Ja :)
Ja :) 26.05.2018, 21:06
Co w tym dziwnego, że wybrali promocje w AL skoro to najpopularniejsza lokalna gazeta... każdy by tak zrobił... słaby ten artykuł jak nie wiem... żałuje zmarnowanego czasu na lekturę tego! ???? ktoś tu chyba ma problem z konkurencja, której do pięt nie dorasta... autorze tego gowna - gdzie Twoj podpis? M.L nie boi się podpisywać pod swoimi myślami, jakie by nie były - podpis zawsze jest. :)
emerytka
emerytka 28.05.2018, 15:26
To AL jeszcze istnieje? Przecież od kilku lat ludzie już nie czytają gazet
s
s 26.05.2018, 22:53
durniu, jak się nie podpisał? A gdzie zacząłeś czytać?
dionizy z zamojskiego
dionizy z zamojskiego 26.05.2018, 22:13
ty jesteś jego czopkiem ?
on:)
on:) 26.05.2018, 22:05
Zacznij ciołku od siebie, gdzie twój podpis?
Ufo
Ufo 26.05.2018, 17:09
Pulit skończył z pijańskimi rautami w urzędzie i za to ma mój szacunek
55
55 27.05.2018, 16:24
Inny styl pracy ale nie wszystkim się podoba
Moka
Moka 26.05.2018, 18:55
Na jeden raut żeby nakarmić i napoić całą kamarylę to potrafili zdefraudować cały podkład na ulicy Dwór Złotowski. Ile takich spraw nie wyszło na jaw?
kos
kos 28.05.2018, 16:39
To są pomówienia. Czujesz się aż tak pewnie, że piszesz te bzdury?
Do "Bystry" itp
Do "Bystry" itp 26.05.2018, 15:10
Dobre sobie - "Pulit, który zerwał z kumoterstwem, kolesiostwem i starymi układami, stawiając na społeczeństwo obywatelskie. Wprowadzone przez niego budżety obywatelskie cieszące się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem mieszkańców Złotowa, zapowiedź wprowadzenia komunikacji miejskiej, sukcesy miasta w niezależnych ogólnopolskich rankingach"
to wszystko chłam dla naiwnych. Pulit ma własnych kolesi i uklady, spoleczenstwo obywatelskie to fikcja, pozorowane konsultacje, w ktorych bierze udział garstka jego popleczników, ogólnopolskie konkursy na zasadzie tajemniczego telefonu (organizowane przez studentow), czyli sprawdzajace co miasto moze"obiecac" i komunikacja miejska, ktorej i tak nie będzie. Poza tym jak najwiecej występów w telewizji itp. A dzialan żadnych. I wielkopolskie zdroje na papierze.
V2
V2 26.05.2018, 15:26
"komunikacji i tak nie będzie" -ale cię to boli , ogólnie wyjesz z bólu
Analityk po godzinach
Analityk po godzinach 26.05.2018, 14:21
Ewidentnie lewicowcy z G8 mają kreta wśród własnego grona. Wystarczy rozrysowac tzw. gwiazdę rozchodzenia się dźwięku. Wystarczy do tego wieża stereo, kolumny trzeba jednak rozstawić głosniki na ponad 2 metry od siebie. Słychać wyraźnie, że Wełniak siedzi daleko od mikrofonu w stosunku do kilku głosów których nie rozpoznaję. Najbliżej mikrofonu siedzi ktoś o głosie bardzo dziecięcym ...wszystko na dzisiaj było ostatecznie" Blisko mikrofonu jest również głos kiedy Buczek mówi "Ja zmieniłem, ja zmieniełem to na dzisiaj, wtedy pada słowo NO-pytająco oznajmujące o zainteresowaniu. Ten koleś siedzi przy sprzęcie. Daleko od sprzętu jest Andrzejewska, Wegner. Średnio oddalony jest Kołodziejczyk jak się wtraca że nie on przesłał pliki programu, ale blisko mikrofonu jest tez głos który potwierdza że dotykowego ekranu, kiedy Buczek mówi, że to sa uroki ktoś wtrąca dotykowego.
Złoty
Złoty 26.05.2018, 14:08
A kto ma uwierzyć w te wszystkie pochwaly Pulita tutaj? Mówicie, ze L. publikuje reklame jednego komitetu. A tu? Darmowa reklama Pulita. Z faktami to nie ma nic wspólnego. Jest zupelnie odwrotnie, jego nieudolność i fikcyjne działania widać golym okiem. Media powinny być obiektywne, więc nie wytykajcie innym tego, co sami robicie dużo bardziej widocznie. To ma być dziennikarstwo? To dopiero jest papka propagandowa. "burmistrz cieszy sie ogromnym poparciem" - chyba wśród tych, którzy chcą taką papkę czytać.
Mieszko
Mieszko 27.05.2018, 16:29
Mówię za siebie i swoich znajomych. Zdecydowana większość jest nie tyle przeciwko samemu Welniakowi ale przeciwko temu całemu komitetowi i temu co robią w żywe oczy
Bystry
Bystry 26.05.2018, 14:25
Wymień te pochwały, wskaż. Bo ja nie widzę tutaj pochwał.
co mi do tego
co mi do tego 26.05.2018, 13:34
Daleko mi do komuchów, ale proszę wziąć pod rozwagę taki fakt. Wczoraj usłyszałem znajomego na Wrzosowisku takie oto zdanie że: -każdy komitet, który zwącha się z leszczem będzie rozwalony. Jest w złotowie grupa ludzi, która postawiła sobie za cel, że za wszelkącenę nie dopuści do władzy kolaborantów i złodziei, którzy mieli okazję robić to wczesniej i nie zostali ukarani. Kilka osób kolaboruje w innym komitecie, ale o tym później. Generalnie błędem pierwotmym pojedynczego i nawet całych komitetów jest ślepe i bezgraniczne układanie się z wydawnictwem L.
po co te komentarze
po co te komentarze 26.05.2018, 11:30
Głupi wyborca ma czytać papkę propagandową jaką przygotował mu leszcz a nie komentarze! Dlatego zamawia się wyłączenie komentarzy. W komentarzu mogą pojawić się rzeczy prawdziwe, bardzo ciekawe. Np. leszcz pisze ładnie w artykule, że kandydat na burmistrza pochodzi stad i stąd ma troje dzieci ble ble ble. A tu nagle ktoś wpisuje w komentarzu, że owszem ma trójkę dzieci, ale dwójkę z pierwszą żoną i trzecie z nową. Pierwszą zostawił na dużo młodszą i stąd to trzecie. No to oczywiście prawda, ale tego wyborca nie ma wiedzieć. Ma wiedzieć tylko to co serwuje przekaz propagandy.
G
G 27.05.2018, 16:47
Dokładnie, ludzie często przesadzają w tych komentarzach ale jak widać z wypowiedzi chyba prawda ich w oczy kole i mają coś na sumieniu haha.
Ja
Ja 26.05.2018, 15:33
No i co z tego, że ma dwoje z jedną i jedno z druga? Co z tego wynika?
GLU
GLU 26.05.2018, 22:57
Nie bądź naiwny, że nie wiesz. W swoim czasie to wywleką. To kandydat prawicowy, konserwatywny, liczy na elektorat prawicowy. No i tu pojawia się problem gdyż elektorat prawicowy/konserwatywny nie lubi takich postaw.
Zadbajka
Zadbajka 26.05.2018, 11:05
No to losy działki w rejonie Wioślarskiej wciąż niepewne bo władza raczej się nie zmieni

Pozostałe