Jubileusz Stowarzyszenia

  • 25.05.2018, 21:02 (aktualizacja 25.05.2018, 22:04)
  • Piotr Tomasz
Jubileusz Stowarzyszenia
Krajeńskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej obchodzi X-lecie

W Domu Kultury w Krajence odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Gminie i Mieście Krajenka. Powodem jego zwołania była X rocznica utworzenia organizacji. W jubileuszowych obchodach uczestniczyło ponad 50 osób, w tym wicestarosta Daniel Sztych, burmistrz Stefan Kitela, przewodniczący Rady Miasta Adam Klaryński oraz radny Rady Powiatu Andrzej Pietrzak.

Stowarzyszenie uzyskało osobowość prawną 1 czerwca 2008 r. Jego prezesem od początku jest pani Mirosława Sobczak. Największym sukcesem organizacji było utworzenie salki rehabilitacyjnej, która od wielu lat świadczy bezpłatną pomoc  dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Jubileuszowe spotkanie prowadził wiceprezes Stowarzyszenia - Waldemar Popławski. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że celem nadrzędnym organizacji jest zapewnienie systematycznej i bezpłatnej rehabilitacji na jak najlepszym poziomie dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Obecny Zarząd (oprócz Mirosławy Sobczak i Waldemara Popławskiego należą do niego: Małgorzata Macińska, Paweł Wróbel i Piotr Tomasz) planuje doposażenie salki rehabilitacyjnej. Między innymi czynione są starania, których celem jest pozyskanie przyrządu do magnoterapii. Obecnie to podstawowe urządzenie służące do rehabilitacji.

Zapraszamy na fotorelację z dzisiejszych uroczystości.  

PT

Piotr Tomasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe