Próba zakłócenia spotkania z posłami PiS

  • 26.05.2018, 18:14 (aktualizacja 27.05.2018, 19:56)
  • Tomasz Majerski
protest_synteza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych także w Złotowie

26 maja w ZCAS w Złotowie odbyło się spotkanie z posłem Janem Ardanowskim z partii Prawo i Sprawiedliwość. Uczestniczyli w nim także parlamentarzyści PiS z naszego regonu, Marta Kubiak oraz Marcin Porzucek. W trakcie spotkania, jak informuje Wiesław Fidurski na FB, doszło do "próby jego zakłócenia przez złotowski KOD, posługujący się biednymi niepełnosprawnymi dziećmi jak żywymi tarczami".

Rodzice wraz niepełnosprawnymi dziećmi zgromadzili się około godziny 17:00 przed złotowskim ratuszem. Wśród zebranych dało się zauważyć także obrońców demokracji, którzy znani byli do tej pory z zapalania świeczek przed sądami oraz aktywnego udziału w tzw. "Czarnych Marszach", na których domagano się nieskrępowanego prawa do aborcji, czyli de facto prawa pozbawiania życia dzieci, które są jeszcze w łonie matki, a co do których istnieje lekarskie przypuszczenie, że mogą urodzić się z fizyczną ułomnością. Do Złotowa nie zawitała liderka KOD w naszym regionie - Izabela Milewska, mimo że tego rodzaju plotki pojawiały się od rana. Warto przypomnieć, że wymieniona polityk, która reprezentuje skrajną lewicę, wypromowała się w naszym powiecie w październiku 2017 r., kiedy to podczas aborcyjnego protestu w Pile,  paradowała z logo fundacji Złotowianka.

Na stronie wspomnianej fundacji również pojawiło się ogłoszenie, które nawoływało do wzięcia udziału w proteście.

Warto przypomnieć, że w organach Złotowianki zasiadają m.in. Angelika i  Mariusz Leszczyńscy (współwłaściciele tygodnika “Aktualności Lokalne” i portalu zlotowskie.pl, mowa o mediach, które ostatnio bardzo mocno kojarzone są ze złotowską lewicą) oraz Sylwia Mróz (dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie, kierowana przez nią instytucja była zamknięta w dniu czarnego protestu 3 X 2016 r.). Wcześniej we władzach Fundacji zasiadało wiele prominentnych osób, w tym znany adwokat, w przeszłości słuchacz Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu, a w latach 80. inspektor Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Pile. Mecenas przypomniał o sobie kilka miesięcy temu, kiedy bronił "demokracji" przed budynkiem sądu w Złotowie.

Podczas złotowskiej manifestacji nie dało się nie zauważyć logo fundacji Złotowianka. Między innymi eksponowali je na koszulkach niektórzy z protestujących. Ponadto, co szczególnie warto zaakcentować,  logo było widoczne na sprzęcie nagłaśniającym całe wydarzenie. W manifestacji uczestniczyły także osoby kojarzone z Fundacją. Między innymi Patrycja Szlaga -Wódz, która zasiada w Radzie Fundacji Złotowianka.

Według naszych informatorów, niektórzy manifestanci przybyli pod złotowski ratusz od strony ośrodka Zabajka 2. Niewykluczone zatem, że nie wszyscy uczestnicy protestu pochodzili z naszego regionu. Przypominamy, że Zabajka to instytucja, która świadczy na zasadach komercyjnych pomoc osobom niepełnosprawnym. Fundacja Złotowianka zajmuje się zaś gromadzeniem funduszy na rehabilitację, która również prowadzona bywa w ośrodku Zabajka. Współwłaścicielkami ośrodka Zabajka 2 są m.in. pani Katarzyna Klaczyńska (prywatnie siostra Angeliki Leszczyńskiej - prezesa fundacji Złotowianka oraz szwagierka Mariusza Leszczyńskiego - wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Złotowianka, jednocześnie redaktora naczelnego AL i złotowskie.pl) i Jolanta Pietruszka - przewodnicząca Rady Fundacji Złotowianka.

Złotowska manifestacja rodziców dzieci niepełnosprawnych początkowo przebiegała spokojnie. Sytuacja zaogniła się po udaniu się protestujących do budynku ZCAS, w którym odbywało się spotkanie z politykami PiS. Pojawiła się policja, która ostatecznie uniemożliwiła wejście manifestantom na salę. Zdaniem postronnych obserwatorów, protestujący rodzice mają pełne prawo domagać się pomocy ze strony rządu. Jednocześnie podkreślają, że powinni przy tym unikać tzw. obrońców demokracji oraz przedsiębiorców, którzy na pomocy niepełnosprawnym zarabiają kokosy, bo w ten sposób tracą wiarygodność.

 

 

 

Tomasz Majerski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziura w bucie
Dziura w bucie 03.06.2018, 11:13
Larwa ma się odnieść do tego w środę.
Panna Joanna
Panna Joanna 30.05.2018, 18:03
Dlaczego usuwacie komentarze?
Kilka dni temu obsmialiscie ZOZ ze wyłączyli komentarze na złotowskie... Krajenski jegomosciu P.T - Ty hipokryto...
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 30.05.2018, 23:27
Dobry wieczór:), Być może była Pani na złotowskie.pl. Proszę sprawdzić. Na 77400 istnieje wolność słowa, komentarze nie są usuwane. Dziękuję za komplement (kobiety zawsze mówią jedno, myślą drugie:) Pozdrawiam:)
Idy
Idy 29.05.2018, 14:52
Spotkanie miało być otwarte ! Wesołe chłopaki z tej sekty smoleńskiej
Renia
Renia 28.05.2018, 20:44
Racja że Złotowianka pomagała organizować protest, a gdzie Fundacja Krajna i radni z miasta zajmujący się pomocą biedniejszym i niepełnosprawnym czy ich zakres działalności jest inny czy może mają "swoich"
MF
MF 03.06.2018, 11:14
Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. O tym panu właściwie za wiele ciekawego nie można napisać. W ciągu ostatnich 10 lat prowadził lewacki portal „Kontrateksty” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką. A współtworzył ten portal z bardzo doborowymi „demokratami”, szczególnie tutaj należy wspomnieć o S. Bratkowskim.
marta
marta 28.05.2018, 15:29
Zawiść i zazdrość płynie od osoby, która podpisuje się nazwiskiem Majerski. Duże masz gościu kompleksy, jak już wypisujesz takie bzdury to miej czelność przyznać się kim tak naprawdę jesteś. Znam ludzi i działania fundacji Złotowianki... te osoby nie musiałby tego robić, większość z nich ma świetnie rozwijające się firmy, w tym lokalną, robią to by pomagać, nie idzie sobie przelać fundacyjnych pieniędzy na konto, fundacja to organizacja pożytku publicznego. Zrób coś podobnego, przyjdź do Caritasu na piknik, pomagaj, wtedy oceniaj, pokaż swoją twarz potrzebującym.... to wyzwala milsze uczucia niż to co reprezentujesz w swoim tekściku :) Podobne wystąpienia dobyły się w całej Polsce tego dnia, rodzice dorosłych niepełnosprawnych walczą o godne życie, rozumiesz? Napisałam wcześniej komentarz, ale nie widzę go, został usunięty? Nie dodany?
Paweł
Paweł 28.05.2018, 16:00
W Zabajce 2 mozna się za darmo rehabilotować? Dzięki za info. Podam dalej.
ww
ww 28.05.2018, 09:16
Fundacja nie jest już przyklejona przy parafii Rocha. Czyżby proboszcz przejrzał na oczy gdy zbierali kasę na wiecu agitującym za aborcją?
Korow
Korow 28.05.2018, 10:04
Wylecieli na zbity pysk.
Piszę jak jest
Piszę jak jest 28.05.2018, 06:01
Rodzice mieli zabrać tylko swoje chore dzieci. Fundacja zapewniła informację, koordynację,logistykę, sprzęt, materiały, trąbki oraz scenariusz przebiegu trasy i ofensywy spotkania. Nie bądźcie naiwni, że rodzice, którzy przyjechali do Zabajki z całej Polski, żeby za ciężkie pieniądze rehabilitować swoje dzieci po kilku dniach w pobytu w Złotowie wiedzą, że w jakimś tam ZCAS,radny powiatowy Wiesław Fidurski spotyka się z posłami o godz 17 00 i wpadli na zbiorowy pomysł udania się tam razem.
To była cyniczna ustawka przygotowana i zaplanowana przez lewacki KOD w porozumieniu z trójkątem biznesowym w którego skład wchodzi gazeta, Zabajka i fundacja. Pamiętajcie, że gazeta próbuje kreować politykę lokalną tak samo będzie wykorzystywać swoje możliwości w kreowaniu polityki ogólnej.
Brawo!
Brawo! 27.05.2018, 22:38
No i bardzo dobrze! Brawo dlabtych osob.
Dość
Dość 27.05.2018, 22:20
Trzeba tym ............ z fundacji zabrać NGO i się skończy zabawa w politykę. Wyczerpały granicę cierpliwości. NGO NIE MA PRAWA AGITOWAĆ ANI PODŻEGAĆ DO PROTESTU.
Aktywny niepełnosprawny
Aktywny niepełnosprawny 27.05.2018, 23:52
Co Ty gadasz za głupoty
Dzięki fundacji jestem aktywny zawodowo, poniewaz pomogla mi wiele uzbierac 1% przeznaczylem na rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Gdybym liczył tylko na państwo pewnie bym leżał i gapił sie w sufit
?
? 27.05.2018, 22:39
Komu?
Zlotowianka
Zlotowianka 27.05.2018, 20:45
Fundacja rozsylala sms do swoich podopiecznych z informacją o proteście. ...
Pet
Pet 27.05.2018, 19:59
Nareszcie .Trzeba się wziąć za tych którzy wyciągają pieniądze od niepełnosprawnych i nimi manipulują. Kto rozdawał trąby.. którymi zakłócano spotkanie z posłami.
Ja
Ja 27.05.2018, 20:07
Też jestem za tym by politykom zmniejszyc pensje i zabrać nagrody!
Ewa
Ewa 27.05.2018, 19:26
Co za perfidny artykuł. Co to za pisarz go pisał? Tyle dobrego co robi fundacja Zlotowianka dla niepełnosprawnych rząd nigdy nie zrobi. Co to za wyliczanie kto jest kigo siostrą a kto skończył WUML? Kogo ma to zdyskredytować? Metody jak za komuny.
Do idiotki
Do idiotki 27.05.2018, 22:22
Rząd robi mniej niż fundacja. Orasz się w 3 zdaniu a ciężko to czytać.
Adam
Adam 27.05.2018, 19:41
Tak, robi wiele dobrego. Takie dobre serduszka mają. No i stronią od polityki:) Złotowscy święci:)
Mvdydyj
Mvdydyj 27.05.2018, 19:20
A ktora partia dala wiecej niepelnosprawnym? Zal tych dzieci co rodzice ich tak targaja na manifestacje. Zastanowcie sie zanim urzadzicie kolejna szopke
Bogaty
Bogaty 27.05.2018, 17:35
Panie Fidurski, te kobiety w Sejmie też zasłaniają się "biednymi, niepełnosprawnymi dziećmi"? Sam Pan przyznaje, że są "biedni", więc dlaczego partia rządząca, jaką jest PiS nie rozwiąże tego problemu? To "tylko" kilkadziesiąt tysięcy takich rodzin w Polsce! Jak to się ma na tle 500+?! Nijak!
Orto
Orto 27.05.2018, 17:56
Szczekasz psie na partie , która dała najwięcej od wszelkich jakie rządziły w Polsce.
Arucha.
Arucha. 27.05.2018, 15:16
Każdy orze jak może. Jeden stara się zapewnić dziecku najlepsze warunki do życia, drugi pracuje za dwóch i bierze nadgodziny, trzeci zapierdziela ciężarówką po europie by jego rodzinie żyło się lepiej a czwarty rozdaje trąbki i manifestuje xddd
Pozdrawiam.
Maro
Maro 27.05.2018, 14:33
Protest stricte polityczny. W tle "zajęcza warga" i totalna opozycja...Mówi się, że jedno dziecko z ośrodka dostało mocnego ataku epilepsji po powrocie z protestu, bo nigdy wcześniej nie miało tak intensywnego tempa spaceru, ani tylu bodźców. Ogólnie miały zdarzyć się trzy incydenty padaczkowe podczas tego kuriozum... Jeśli to prawda, organizatorzy protestu powinni być postawieni do odpowiedzialności...
Ja
Ja 27.05.2018, 19:37
"Ogólnie miały zdarzyć się trzy incydenty padaczkowe podczas tego kuriozum..." od kiedy napady padaczki można zaplanować?
Magda
Magda 27.05.2018, 22:25
W tym sensie, że tego dnia się zdarzyły w ośrodku. Pisała o tym opiekunka ale na złotowskie.
Maro
Maro 27.05.2018, 20:10
Użyłem trybu przypuszczającego, gdyż zapewne organizatorzy protestu nie potwierdzą tych informacji... nie wspomniałem nic o żadnym planowaniu napadów padaczkowych xD
Bogaty
Bogaty 27.05.2018, 17:36
Ni zdarzyło by się, gdyby nie ignorancja partii rządzącej!
Maro
Maro 27.05.2018, 20:16
Bogaty- nie zdarzyło by się to również, gdyby totalna opozycja nie wmanewrowała matek i ich niepełnosprawnych dzieci w tę polityczną hucpę...
M
M 27.05.2018, 14:38
Już jest lepiej z tym dzieckiem. Proszę tego nie nagłaśniać, ta matka była wmanewrowana w ten protest jak wielu z naszego turnusu.
Xxx
Xxx 27.05.2018, 22:10
Rozumiem, że jesteś w stałym kontakcie z ta matka...
Precz z PiS
Precz z PiS 27.05.2018, 13:50
Czy zna ktoś Panią, która rozdaje manifestantom trąbki? Też chciałbym taką trąbkę dostać.
Klawun
Klawun 27.05.2018, 11:30
Fundacja Zło... za platformy musiała lepiej golić dotacje i inne subwencje bo dopiera teraz zaczynają podżegać do protestów. Jak papcio Chmielu był u władzy to leszczowa udawała Tony Halika. Strumień finansowy szedł i nikt nie protestował.
Nie wierze w to co widzę
Nie wierze w to co widzę 27.05.2018, 22:09
Hahahahahahhaahahah
Bogaty
Bogaty 27.05.2018, 17:39
Żenujący Twój wpis! Nie ulega wątpliwości, ze pomagają setkom dzieci! I to najważniejsze! Jeżeli działania rządu spychają dzieci niepełnosprawne na margines to dziwią Ciebie takie działania?!
Pytam: czy Twój piesek jest szczęśliwy? Jeżeli nie masz - to sąsiada? Pewno szczęśliwszy, niż te dzieci!
Bardzo bogaty duchowo, zero złych myśli i rozterek egzystencjalnych wylewanych…
Bardzo bogaty duchowo, zero złych myśli i rozterek egzystencjalnych wylewanych w palcach w bucie 27.05.2018, 22:28
Ulega

Pozostałe