Jolanta Turczynowicz-Kieryłło kandydatką do Senatu z listy Zjednoczonej Prawicy [Pełna lista kandydatów do Sejmu]

  • 16.08.2019, 13:08
  • Kamil Ceranowski
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło kandydatką do Senatu z listy Zjednoczonej Prawicy [Pełna lista kandydatów do Sejmu]
Prawo i Sprawiedliwość podało oficjalną listę kandydatów Sejmu RP oraz do Senatu w okręgu nr. 38 i senatorskim nr. 88

Kandydatką PiS w wyborach do Senatu została adwokat Jolanta Turczynowicz - Kieryłło.   

Jak podaje Wikipedia kandydatka do popierana przez Zjednoczoną Prawicę  urodziła się w Bydgoszczy. Pochodzi z rodziny o tradycjach szachowych i prawniczych. Jej matka, Lidia (z domu Fentzel) była w latach 1967 i 1969 dwukrotną mistrzynią Polski juniorek do 20 lat, natomiast ojciec – Edward – jest adwokatem, jak również szachistą i działaczem sportowym (w latach 2003-2004 prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, był również m.in. pełnomocnikiem i obrońcą Jana Rulewskiego, Michała Bartoszcze, Mariusza Łabentowicza w Wydarzeniach Marcowych, podczas których oddziały milicji i SB brutalnie interweniowały wobec delegatów Solidarności w czasie sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy

Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku należała do ścisłej czołówki polskich juniorek. Wielokrotnie startowała w finałach mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych, zdobywając cztery medale: trzy srebrne (Wrocław 1988 – do 15 lat, Brzozów 1990 – do 19 lat i Limanowa 1991 – do 18 lat) oraz jeden brązowy (Częstochowa 1987 – do 15 lat). Była również wieloletnią członkinią kadry narodowej juniorek. Dwukrotnie (Katowice 1988, Miętne 1989) zdobyła brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych (oba w barwach klubu „Łączność” Bydgoszcz). Posiada tytuł kandydatki na mistrzynię krajową, który otrzymała w 1989 roku. Najwyższe notowanie na liście rankingowej FIDE osiągnęła 1 stycznia 1994 r., z wynikiem 2120 punktów zajmowała wówczas 29. miejsce wśród polskich szachistek.

W 1991 r. rozpoczęła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które ukończyła w 1997 roku. W 2002 r. została absolwentką podyplomowego Studium Praw Człowieka i Prawa Europejskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Tadeusza Jasudowicza. W latach 1998–2002 była członkinią bydgoskiej Rady Miejskiej, będąc jedną z najaktywniejszych radnych. W 2001 kandydowała z listy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy do Sejmu, zajmując wśród kandydatów tego ugrupowania IV miejsce, za Ryszardem Brejzą, Antonim Tokarczukiem oraz Janem Rulewskim. Jest jednym z współzałożycieli kancelarii prawniczej T.de Virion, J.Turczynowicz-Kieryłło i Wspólnicy – Adwokaci i Radcy Prawni. Specjalizuje się między innymi w prawie karnym gospodarczym i szeroko rozumianym prawie finansowym. Jest cenionym twórcą długoterminowych strategii procesowych i bezkompromisowym obrońcą praw i wolności obywatelskich, a jej znakiem rozpoznawczym są sprawy pod ostrzałem mediów i tzw. pojedynki Dawida z Goliatem, w których odnosiła spektakularne zwycięstwa. Między innymi było to zwycięstwo w procesach policjantów oskarżanych w sprawie porwania w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika, sprawy w Polsce zakończyły się także wygranymi przed Trybunałem Praw Człowieka w Sztrasburgu. Pod koniec lipca 2009 w jej domu miała miejsce kradzież dokumentów w tej sprawie. Doprowadziła między innymi do uniewinnienia w sprawie lustracyjnej Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Mariusza Handzlika, oskarżanego o współpracę ze służbami specjalnymi PRL. Na jej wniosek Wojciech Wajda, prezes Wasko S.A., został zwolniony z aresztu.

Jako pełnomocnik Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w postępowaniach dotyczących produkcji polskich paszportów oraz dowodów osobistych broniła interesu narodowego przeciwko zagranicznym konsorcjom. Z sukcesem argumentowała, iż bezpieczeństwo Polaków gwarantuje jedynie pozostawienie produkcji dokumentów zawierających dane osobowe Polaków w kraju. W dziedzinie obrony praw człowieka sprawy precedensowe prowadzi pro bono. Dużym echem odbił się sukces przed Sądem Okręgowym w Krakowie w grudniu 2018 r. w głośnej sprawie przeciwko portalowi Interia.pl, w której walczyła o nakazanie medialnym koncernom monitorowanie komentarzy w Internecie, które godzą w dobre imię i godność ludzką. Jako wieloletni współpracownik twórcy Olimpiad z Wiedzy o Prawach Człowieka prof. dr hab. Tadeusza Jasudowicza we wszystkich wypowiedziach podkreśla, że nie ma absolutnej wolności słowa, gdyż wolność słowa to też odpowiedzialność za słowo. Na tym tle weszła m.in. w głośny spór z koncernem Agora dotyczący artykułów naruszających dobre imię Narodowego Banku Polskiego. W obronie organów NBP adw. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zastosowała wówczas najostrzejszy procesowy instrument prawny to jest wnioski o zabezpieczenie, które były zdecydowanym zakreśleniem granic wolności prasy.

Ponadto jest Prezydentem Konwentu Uczelni Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej, twórcą kampanii społecznej "Szanuję, nie hejtuję" oraz między innymi prezesem Fundacji Akademia de Virion, która upamiętnia zmarłego adwokata Tadeusza de Virion, służy jako forum wymiany myśli i poglądów ekspertów prawa ze wszystkich jego dziedzin i której celem jest propagowanie wybitnej myśli prawniczej oraz troska o najwyższe standardy w dziedzinie prawa stanowionego i stosowanego.

 Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu:

1. Krzysztof Czarnecki
2. Marta Kubiak
3. Grzegorz Piechowiak
4. Marcin Porzucek

5. Michał Zieliński
6. Dorota Banaś
7. Bogdan Fleming
8. Danuta Nijaka
9. Maja Jankowska
10. Józef Felcyn
11. Maria Miler
12. Robert Kasprzyk
13. Andrzej Okpisz
14. Rafał Prętkowski
15. Wiesław Pietruczak
16. Emilia Muzyka
17. Anna Hoffman
18. Krzysztof Błaszczyk

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ton
Ton 19.09.2019, 08:58
Rusycystyka z biegłym francuskim ,prawniczka ,przedszkolanka ,zaczynam się gubić w ulubieńcach Glapińskiego
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 18.08.2019, 20:31
PiS posiada silną listę. Pan Marcin Porzucek znany jest środowisku patriotycznemu, bo od lat wspiera je w różny sposób. Lista PiS jest również atrakcyjna dla ludzi pokroju Jasiłka, Godlewskiego, Leszczyńskiego. Startuje przecież pani Mecha-Banaś, której ojciec był jednym z najważniejszych działaczy PZPR w Krajence, w stanie wojennym wspierał zaś pana w ciemnych okularach, zaliczając awans w GS (wcześniej zwolniono Zdzisława Olczyka, jak napisał Henryk Brodziak, za przynależność do "S"). Poza tym pan Andrzej może czuć wspólnotę losu z teściem pani Banaś.
Oli
Oli 18.08.2019, 14:09
Dobra kandydatura, pomoże elektorat PIS, ekipa HSa i Szejnfeld powinien wysłany na manowce.
Lipa
Lipa 16.08.2019, 15:20
Ojciec pani adwokat był obrońcą Stokłosy. U Stokłosy ciepłą posadkę ma żona posła Marcina Porzucka. Ot taki przypadek.
Karol
Karol 04.09.2019, 12:42
Przynajmniej w firmie która dała miejsca pracy wielu ludzi w powiecie a nie ciepłą posadkę w Warszawie.
Gąsior
Gąsior 18.08.2019, 14:44
Ojciec był i Pani Jolanta też, bo to jedna duża kancelaria z Warszawy. Ja znam faceta w mojej wsi, który odstawia zboże do Stokłosy a sąsiadka 30 lat pracowała w sklepie HS Stokłosa.
Tu
Tu 16.08.2019, 15:14
Słaba lista . Wejdzie troje .Piechowiak na aut.
działacz ludowo sportowy
działacz ludowo sportowy 20.08.2019, 13:00
Piechowiak będzie miał silna kampanię w powiecie złotowskim. Odział ludowy(PSL ,PS) w Zjednoczonej Prawicy zajmuje się kampanią w Złotowie i całym powiecie. Każda wizyta posła Piechowiaka jest dokumentowana przez starosto powiatowe.
Wyborca
Wyborca 16.08.2019, 13:46
Od 5 pozycji w dół nikogo nie znam. To słabo dla kandydatów bo nie uważam się za leminga , który nie interesuje się samorządem i sprawami w regionie.

Pozostałe