Zabiegi odmładzające przedłużą twoją młodość

  • 28.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Zabiegi odmładzające przedłużą twoją młodość
Medycyna estetyczna pomaga nam wydłużyć naszą młodość niemal do maksimum. Oferta zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Na jakie usługi warto więc zwrócić uwagę?

Skóra starzeje się z wiekiem

Tak jak cały organizm, także skóra starzeje się  i to już od 25. roku życia. Z wiekiem produkuje ona coraz mniej kolagenu, który odpowiada za jej jędrność. Dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja skóry. Odbywa się ona nie tylko poprzez używanie odpowiednich kosmetyków, ale także odpowiednią dietę, długość snu czy poziom stresu. Elementy te mają bowiem istotny wpływ na proces starzenia się skóry. Zbyt krótki sen uniemożliwia odpowiednią jej regenerację, nadmierny stres natomiast prowadzi do wytwarzania się kortyzolu, który w nadmiarze szkodzi naszemu organizmowi. Jeśli więc chcemy utrzymać skórę w dobrej kondycji, powinniśmy także rozważyć wizytę w salonie kosmetycznym. Pomoże nam ona nie tylko określić typ naszej cery, ale także wskaże problemy i drogi ich rozwiązania. Dzięki temu będziemy wiedzieli jakie zabiegi będą dla nas najlepsze. A gama usług kosmetycznych jest bardzo szeroka.

Zabiegi odmładzające pobudzają skórę do działania

Celem zabiegów odmładzających jest poprawa jędrności i gładkości skóry. Efekt ten osiąga się nie tylko za pomocą specjalnych preparatów, ale również poprzez pobudzenie organizmu do produkcji niezbędnych substancji, np. kolagenu. Tak działa chociażby mezoterapia igłowa. Zabieg ten najczęściej wykonuje się na twarzy i szyi za pomocą dermorollera. To urządzenie w postaci rolki posiadające mikroigły, które nakłuwają naskórek. Prowadzi to do złuszczenia się naskórka. Stan zapalny, który wytwarza się w trakcie zabiegu sprawia, że organizm rozpoczyna procesy regeneracyjne i zaczyna wytwarzać kolagen. Przez powstałe kanaliki wprowadzany jest także profesjonalny kosmetyk. Tego typu preparaty są zdecydowanie lepsze i skuteczniejsze niż te, które kupujemy na co dzień w drogerii. Innym zabiegiem odmładzającym jest karboksyterapia. Polega ona na śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Zabieg odmładzający świetnie sprawdza się przy niwelowaniu worków pod oczami, usuwaniu blizn, czy rozstępów. Podczas karboksyterapii dochodzi do gwałtownego dotlenienia skóry. Jest to widoczne poprzez jej wyraźne uniesienie się. Gabinety kosmetyczne oferują wiele innych zabiegów odmładzających. Zobacz tutaj ofertę jednego z salonów. Nowatorskie rozwiązania to coś, co wyróżnia ich usługi od innych gabinetów. Ciekawym rozwiązaniem są zabiegi odmładzające z wykorzystaniem żeń-szenia syberyjskiego, który daje bardzo dobre rezultaty.

Grupa Tipmedia
Podziel się: