Kuchnia wyposażenie – wybieramy praktyczny sprzęt AGD

  • 30.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kuchnia wyposażenie – wybieramy praktyczny sprzęt AGD
Kuchnia to istotne miejsce w naszym domu. Dlatego ważne jest, by czuć się w niej dobrze i komfortowo. Jak więc dobrać do niej odpowiedni sprzęt AGD?

Wybieraj z głową

Wyposażenie kuchni w urządzenia AGD to bardzo ważny etap jej aranżacji. To od posiadanego sprzętu będzie zależała w dużej mierze jej funkcjonalność. Dlatego musimy wybierać je według potrzeb domowników. Przeznaczanie pieniędzy na urządzenia, które nie będą używane mija się z celem. Dlatego rozważmy wszystkie „za” i „przeciw” zanim zdecydujemy się na niepotrzebną zmywarkę. Kompletując sprzęt skupmy się tylko na tych funkcjach, które rzeczywiście będą nam potrzebne. Zwróćmy również uwagę na ich kolorystykę. Oprócz klasycznej bieli możemy bowiem wybierać między czernią, srebrem, a nawet beżem. Starajmy się też dopasować sprzęt do mebli czy koloru ścian. Spójność jest bowiem ważna także i w tym przypadku.

Kuchnia – gazowa czy elektryczna?

Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez kuchenki. To jedno z najbardziej potrzebnych urządzeń. Obecnie na rynku znajdziemy kuchnie gazowe, gazowo-elektryczne i elektryczne. Pierwsza z nich to typowy sprzęt, którego zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik są zasilane na gaz. To tradycyjna wersja kuchenek, która nie jest wolna od wad. Mowa tu o piekarniku, który podgrzewa wszystko tylko od spodu, przez co ciepło nie rozchodzi się równomiernie. W modelu gazowo-elektrycznym zasilanie jest odpowiednio podzielone. Płyta grzewcza jest gazowa, natomiast piekarnik elektryczny. Dzięki temu możemy zapewnić grzanie zarówno od spodu, jak i od góry. Kuchnia w pełni elektryczna natomiast jest rozwiązaniem dla tych osób, które nie mogą podłączyć się do sieci gazowej. Taki sprzęt wymaga jednak podłączenia trójfazowego.

Lodówka dopasowana do potrzeb

Kolejnym niezbędnym sprzętem w każdej kuchni jest lodówka. Na jej funkcjonalność wpływa przede wszystkim pojemność. Przyjęło się, że na jednego domownika powinno przypadać około 120 litrów pojemności. Parametr ten zwiększa się, gdy chcemy gromadzić w lodówce więcej żywności. Wybierając to urządzenie pamiętajmy także zwrócić uwagę chociażby na typ półek, możliwość regulacji ich położenia oraz obecność dodatkowych szuflad i półek.

Kuchnia wyposażenie praktyczne – gdzie szukać?

Najprostszą i jednocześnie najszybszą metodą jest porównywanie sprzętów w internecie. Praktycznie wszystkie duże sklepy z AGD posiadają swoje wersje internetowe. Dzięki temu możemy porównywać urządzenia między sobą bez wychodzenia z domu. Warto też zwrócić wówczas uwagę na mniejsze akcesoria kuchenne. Możemy wtedy kupić więcej przedmiotów i zapłacić tylko raz za przesyłkę. W przypadku produktów wielkogabarytowych transport do domu jest zazwyczaj bezpłatny. Sklepy umożliwiają także wybór terminu dostawy, czy możliwość wniesienia i podłączenia sprzętu.

 

Grupa Tipmedia
---Materiał partnera ---
Podziel się: