Praktyczne i tanie. Folia stretch cena i najczęstsze zastosowanie

  • 27.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Praktyczne i tanie. Folia stretch cena i najczęstsze zastosowanie
Niektóre wynalazki całkowicie zrewolucjonizowały sposób pracy w fabrykach i innych dziedzinach życia. Podobnie było z folią stretch, która ułatwiła zabezpieczanie przesyłek.

Czym jest folia stretch?

Historia tego produktu sięga końca XIX wieku. W 1898 roku niemiecki chemik, Hans von Pechman, wytworzył polietylen podczas ogrzewania diazometanu. Sama folia po raz pierwszy powstała dziesięć lat później. Jej odkrycie było zupełnie przypadkowe. Podczas próby wytworzenia wodoodpornego obrusu uzyskano folię, którą nazwano celofan. Z czasem produkt ulegał modyfikacjom aż uzyskano to, co dziś znamy jako folię stretch. Dostępna jest ona w różnych rodzajach i grubościach. Jej dobór uzależniony jest od tego, do czego jest ona nam potrzebna. Folię stretch produkuje się w kolorze czarnym, niebieskim oraz transparentnym. To bardzo praktyczne, bowiem owijając przedmiot barwnym stretchem jesteśmy w stanie ukryć to, co chcemy komuś wysłać. Główną zaletą tej folii jest wysoka rozciągliwość oraz termokurczliwość. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała i świetnie przylega do przedmiotu, który chcemy owinąć. Kilkukrotne oklejenie produktu folią zwiększa jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo stretch jest wodoodporny i nie reaguje na duże nasłonecznienie. Jest więc idealnym sposobem na zabezpieczenie wszelkiego rodzaju przedmiotów i przesyłek.

Folia stretch cena i wykorzystanie

Właściwości folii sprawiają, że stosuje się ją na szeroką skalę w transporcie. Oklejane są nią wszelkiego rodzaju przesyłki. Dzięki temu znacząco rośnie szansa, że nasza paczka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Poza tym, chętnie stosuje się ją w czasie remontów i przeprowadzek. Możemy nią zabezpieczyć meble, czy panele podłogowe. Folii stretch używają także pracownicy salonów tatuażu. Osłania się ją miejsce, w którym dopiero co wykonano tatuaż. Szerokie zastosowanie wynika bowiem z ogólnodostępności produktu. Folia stretch cena jest niska i waha się od kilku do kilkunastu złotych. W tej kwocie otrzymujemy folię wysokiej jakości. Producenci oferują różne wersje folii, dzięki czemu zawsze kupimy taką, jaka w danej chwili będzie nam potrzebna. Sam proces owijania przedmiotu folią również nie stanowi kłopotu. Stretch najczęściej kupujemy nawinięty na rolce, dzięki czemu szybko i sprawnie zabezpieczymy naszą paczkę. Do okładania maszynowego możemy natomiast wykorzystać dyspensery, które gwarantują komfort pracy. Dzięki nim unikniemy przypadkowych skaleczeń. Folia stretch jest więc bardzo praktycznym rozwiązaniem, z którego warto korzystać.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: