Jak Cisco rządzi w dziedzinie technologii sieciowych? Poznaj WS-C2960X-48TS-L

  • 30.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak Cisco rządzi w dziedzinie technologii sieciowych? Poznaj WS-C2960X-48TS-L
Postęp technologiczny gna jak szalony. Firmy prezentują wciąż coraz to nowsze rozwiązania w dziedzinie komputerów i sieci internetowych. Jednym z producentów, którzy nieustannie proponują nowe rozwiązania, jest firma Cisco.

Dolina Krzemowa sercem technologii

Nie da się ukryć, że w kwestii rozwijania technologii komputerowych i internetowych najwięcej do zaoferowania mają firmy działające w Dolinie Krzemowej. Obecnie funkcjonuje tam ponad 700 przedsiębiorstw informatycznych i teleinformatycznych. To tutaj swoją siedzibę mają Apple, Facebook, Google, czy właśnie Cisco. Firmy te posiadają odpowiednie zaplecza technologiczne, które nieustannie pracują nad poprawą jakości korzystania z wynalazków współczesnego świata. To dzięki nim możemy korzystać z nowoczesnych smartfonów, szybkich komputerów, czy rozbudowanych platform społecznościowych.

Szybkie sieci LAN dzięki firmie Cisco

Od ponad trzydziestu lat technologie sieciowe rozwija jedna z amerykańskich firm, Cisco. Zajmuje się ona produkcją sprzętu i oprogramowania, które podniosą efektywność pracy firm i instytucji. Dzięki urządzeniom Cisco możemy w pełni wykorzystać potencjał współczesnych sieci LAN. Obecnie istnieją rozwiązania, które pozwalają rozwijać prędkość nawet do 100 Gb/s. Co więcej, komponenty Cisco gwarantują stabilną i płynną pracę w obrębie całej sieci. Dzięki temu każdy pracownik ma równy dostęp do udostępnianych materiałów.

Co potrzebujemy do stworzenia dobrej sieci?

Stworzenie dobrej sieci nie jest takim prostym zadaniem. Musimy przede wszystkim określić standard, w jakim chcemy ją zbudować. Wiele przedsiębiorstw korzysta jeszcze technologii 1 Gb/s, ale od kilku lat możliwe jest już pełne wykorzystanie standardu 10 Gb/s. Duża w tym zasługa nie tylko firm pokroju Cisco, ale także tych dostarczających komponenty do sprzętów komputerowych. Aby wykorzystać prędkość sieci musimy mieć urządzenia, które będą umożliwiały przesyłanie danych na takim właśnie poziomie. Mowa tu więc o dyskach SSD oraz kartach sieciowych.

Co wyróżnia switch WS-C2960X-48TS-L?

Jeśli komputery będą w stanie przesyłać między sobą pliki z prędkością 10 Gb/s, to potrzebujemy jeszcze przełącznika, który zagwarantuje płynne i szybkie połączenia między użytkownikami. Po to właśnie powstał przełącznik WS-C2960X-48TS-L. Zobacz w tym miejscu jego pełną specyfikację. Dla użytkownika najważniejsze jest to, że posiada aż 48 portów Ethernet, cztery porty SFP i dwa USB 2.0. Jego przepustowość przełączania wynosi 216 Gbps. Przełącznik WS-C2960X-48TS-L można położyć na innym urządzeniu, co nie zakłóci w żaden sposób jego pracy.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: