Multimetry cyfrowe do pomiarów w terenie

  • 04.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Multimetry cyfrowe do pomiarów w terenie
Multimetry cyfrowe nazywane również miernikami uniwersalnymi to jedne z najczęściej spotykanych narzędzi na budowach i w fabrykach. Umożliwiają pomiary elektryczne co najmniej kilku parametrów fizycznych prądu, takich jak jego napięcie i natężenie za pomocą jednego urządzenia. Jednym ze światowych liderów na rynku narzędzi diagnostycznych jest amerykańska firma Fluke. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto dowiedzieć się więcej o jej produktach.

Urządzenia analogowe, a cyfrowe 

Kiedyś najpopularniejsze były multimetry analogowe, pokazujące wyniki za pomogą tarczy i wskazówki. Jednak wraz z pojawieniem się cyfrowych zostały one wyparte z rynku. Jakie zalety mają nowoczesne urządzenia? Przede wszystkim najważniejszą różnicą jest to, że wyposażone są one w ekran, na którym wyświetlane są wyniki pomiarów. Przekłada się to na dużo dokładniejsze wskazania z dokładnością nawet do kilku miejsc po przecinku. Taka dokładność może być w wielu przypadkach potrzebna, ale jest niemożliwa do uzyskania na tradycyjnych odpowiednikach. Dodatkową zaletą jest to, że multimetr cyfrowy umożliwia szybszy odczyt, ponieważ wyniki przedstawiane są w dużo bardziej czytelny sposób. Mierniki analogowe potrafią być bardziej skomplikowane, szczególnie dla osób niedoświadczonych w pracy z nimi. Wynika to z tego, że skale wszystkich obsługiwanych wartości fizycznych znajdują się obok siebie na tej samej tarczy.

Łatwe przesyłanie danych

Zastosowanie technologii cyfrowych umożliwia również łatwe przesyłanie wyników pomiarów, jakie zebrał multimetr do komputera. Mogą być dzięki temu w łatwy sposób zebrane razem i poddane analizie. W związku z tym, że smartfony w ostatnich latach kompletnie zdominowały rynek telefonów komórkowych, wśród klientów pojawiła się potrzeba posiadania  aplikacji mobilnych, które współpracują z miernikami uniwersalnymi. Fluke Connect to rozwiązanie wychodzące naprzeciw tym oczekiwaniom. Umożliwia ono wymienianie się danymi pomiędzy członkami zespołu przebywającymi w terenie. W ten sposób mogą oni szybko poznać pomiary innych osób, nawet pomimo dzielących ich dużych odległości. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza pracę i pozwala na wykonywanie zadań szybciej. Dodatkowo dane te mogą być wysyłane do bazy danych znajdującej się w chmurze. Dzięki temu również osoby znajdujące się poza terenem, na przykład w biurze mogą się z nimi błyskawicznie zapoznać.

Współpraca wielu urządzeń

Poprzez Fluke Connet możliwa jest współpraca w terenie członków zespołu wyposażonych, nie tylko w multimetry, ale również w inne narzędzia diagnostyczne. Przykładem takiego urządzenia może być wielofunkcyjny tester instalacji Fluke 1664 FC. Pozwala on na testowanie instalacji i kompleksową analizę poprawności ich działania. Dzięki możliwości przesyłania danych na smartfony otrzymywanie informacji zwrotnych od innych członków zespołu możliwe jest bez opuszczania miejsca pracy. Do innych urządzeń Fluke współpracujących z tym systemem należą również między innymi kamery na podczerwień i mierniki temperatury. W ten sposób szeroki zestaw urządzeń potrzebnych podczas pracy w terenie może współpracować ze sobą.

Wszystkie typy multimetrów Fluke dostępne są, między innymi, na http://tespol.com.pl/produkty/multimetry/. Zapraszamy!

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: