Przenośne agregaty prądotwórcze – sprawdź co sklepy mają w swojej ofercie

  • 26.02.2019, 19:00
  • Grupa Tipmedia
Przenośne agregaty prądotwórcze – sprawdź co sklepy mają w swojej ofercie
Przenośne agregaty prądotwórcze od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, która wynika z ich niebywałej funkcjonalności. Przeskok technologiczny, jakiego dokonały te urządzenia, sprawia, że obecnie w praktycznie każdych warunkach można cieszyć się źródłem prądu o dużej mocy. W niniejszym artykule przyjrzymy się najczęściej spotykanym rodzajom agregatów.

Agregaty prądotwórcze jednofazowe

Jak sama nazwa wskazuje, agregat prądotwórczy to samodzielny układ wytwarzania prądu, który przekształca dany rodzaj paliwa (najczęściej benzyna bezołowiowa lub diesel) na energię elektryczną. Oczywiście, tak jak różne urządzenia elektryczne odznaczają się zapotrzebowaniem na energię o innej charakterystyce, tak też poszczególne agregaty stosowane są do zasilania różnych typów odbiorników. Najpopularniejszy, czyli agregat jednofazowy przeznaczony jest do zasilania odbiorników 230 V, które nie posiadają czułych układów elektronicznych. Przy telewizorach LCD, smartfonach i każdej innej zaawansowanej elektronice wykorzystuje się modele ze stabilizacją napięcia AVR.

Agregaty prądotwórcze trójfazowe

Z kolei, kiedy wymagane są wysokiej mocy (powyżej 6 kW), stosuje się agregaty trójfazowe. Sprawdzają się, kiedy zapotrzebowanie na energię jest większe - np. gdy stosuje się urządzenia elektryczne do ogrzewania, w kuchni czy innych energochłonnych urządzeniach, szczególnie stosowanych do obróbki mechanicznej lub przy pracach rzemieślniczych i są przystosowane do pracy przy napięciu 400 V. Tak jak w przypadku agregatów jednofazowych, dla urządzeń wyposażonych w czułe obwody elektroniczne dedykowane są agregaty ze stabilizacją napięcia AVR. Co ciekawe, układy tego typu występują także ze spawarką, dzięki czemu można dokonywać prac spawalniczych bez potrzeby używania dodatkowego sprzętu.

Specjalistyczne przenośne agregaty prądotwórcze

Tak jak agregaty jedno - i trójfazowe sprawdzają się przy zastosowaniach rekreacyjnych i plenerowych przy niewielkiej ilości urządzeń, tak do zadań specjalnych przeznaczona jest cała osobna kategoria. Można to sprawdzić na stronie https://agregaty.com.pl/. Wszędzie tam, gdzie potrzeba niezawodności i dużej mocy niezbędne są agregaty specjalistyczne. Dysponują one bardzo dużą mocą i odznaczają się gotowością do ciągłej pracy przez dłuższy okres nawet w trudnych warunkach i wymagającym środowisku, tym samym spełniając wymagania stawiane przez maszyny budowlane, pompy, czy mocno obciążone sieci elektryczne. W związku z tym nic dziwnego, że najczęściej możemy znaleźć je w szpitalach, oraz na budowach, a także pośród wyposażenia służb ratowniczych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: