Czy laptopy używane mogą stanowić alternatywę dla nowego sprzętu?

  • 27.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Czy laptopy używane mogą stanowić alternatywę dla nowego sprzętu?
Laptop jest niezbędnym narzędziem do pracy, nauki oraz rekreacji dla większości z nas, dlatego kupując nowy egzemplarz, naturalne jest, że zależy nam na niezawodności. Niestety, jeśli mamy ograniczony budżet, równie ograniczony jest wybór najnowszych modeli będących w naszym zasięgu. Istnieje jednak sposób, który pozwala na nabycie nowoczesnego laptopa w cenie znacznie niższej niż rynkowa.

Używane laptopy ze sprawdzonego źródła

Ponieważ na rynku działa wielu producentów dostarczających wysokiej jakości laptopy, konkurencja o względy klientów jest bardzo zacięta. Wiąże się ona między innymi z regularnym pojawianiem się nowych generacji sprzętu, które wypierają starsze linie produktowe. Wyparte laptopy odznaczają się doskonałymi parametrami i bardzo często są w niemal nienaruszonym stanie, dlatego bardzo chętnie nabywane w hurtowych ilościach przez specjalistyczne firmy, które następnie re dystrybuują je w sprzedaży detalicznej.

Wietrzenie magazynów

Najbardziej pożądane są komputery używane zwane “leżakami magazynowymi”. Stanowią pozostałość po zamówieniach, których z różnych przyczyn nie udało się zrealizować, a także nadwyżek magazynowych u dystrybutorów, którzy więcej nie przewidują danego w dalszej dystrybucji. Laptopy te nie są co prawda fabrycznie nowe i mogą nosić pewne delikatne rysy i przetarcia powstałe wskutek transportu i przechowywania, ponieważ znajdują się w zbiorczych opakowaniach, ale z drugiej strony nigdy nie były używane.

Zmiana ekspozycji

Innym popularnym źródłem używanych modeli wysokiej jakości są wystawy i ekspozycje. Markety ze sprzętem elektronicznym, żeby zachęcić klientów do zakupów, przygotowują ekspozycje z najnowszymi komputerami, które można ocenić i przetestować na własne oczy. Z racji wspomnianej ewolucji sprzętowej pojedyncza ekspozycja nie trwa zbyt długo, a taki sprzęt trafia następnie do hurtowej dystrybucji na podobnych zasadach co “leżaki”.

Nowa umowa leasingowa

Propozycją wartą rozważenia są także laptopy poleasingowe. Pracownicy odpowiedzialni finansowo za sprzęt, rokroczna wymiana na nowszy model i bardzo duże ilości - takie połączenie to doskonałe rozwiązanie, kiedy szukamy komputera idealnego do pracy biurowej. Nosi nieco więcej śladów eksploatacyjnych, niż w przypadku “leżaków” i powystawowych, jednak zasadniczo nie wpływają one na pozytywny odbiór całości.

Laptopy używane ze sprawdzonego źródła

Jeżeli dołożymy starań, by wybrać odpowiedniego pośrednika, nasz używany komputer nie będzie praktycznie niczym odstawał od nowych modeli o znacznie gorszej specyfikacji. W odróżnieniu od osób prywatnych sprzedających swoje laptopy na rynku wtórnym, w przypadku profesjonalnego sprzedawcy zazwyczaj otrzymujemy sprawdzony produkt, który objęty jest minimum roczną gwarancją. np. https://www.tani-laptop.com/. W dodatku firmy tego typu dają często swoim klientom możliwość wymiany poszczególnych podzespołów na najnowsze rozwiązania, dzięki którym dany laptop będzie działał jeszcze szybciej, a kolejny zakup zostanie znacznie oddalony w czasie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: