Sesja ciążowa – jak sprawić, by było to naprawdę udane wydarzenie?

  • 11.03.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Sesja ciążowa – jak sprawić, by było to naprawdę udane wydarzenie?
Sesja ciążowa to dość nowy trend, który zdobywa coraz to więcej fanów. Wiele przyszłych mam decyduje się na uwiecznienie swojego stanu na fotografiach. Dziś sprawdzamy jak się do tego zabrać, by sesja była naprawdę udana.

Sesja ciążowa – kiedy i gdzie?

Sesja ciążowa to wydarzenie, które powinno odbyć się w czasie, gdy kobieta jest jeszcze w pełni sił. Taki okres to najczęściej czas od 28 do 34 tygodnia ciąży. Wówczas brzuszek jest już ładnie widoczny, a jego kształt jest idealny do tworzenia tego rodzaju zdjęć. W późniejszym okresie natomiast, ciało zaczyna naturalnie przygotowywać się do porodu, a co za tym idzie brzuch się obniża. Do tego dochodzą jeszcze nowe kilogramy rosnącego maleństwa, które nie ułatwiają przyszłej mamie normalnego funkcjonowania. No i oczywiście najważniejsza kwestia jaką jest po 34 tygodniu zbliżający się poród. Może on nastąpić w każdej chwili, w związku z czym sesja zdjęciowa nie powinna odbywać się na tzw ostatnią chwilę. No dobrze, skoro wiemy już jaki czas wybrać to przejdźmy do miejsca. Sesja ciążowa może odbyć się zarówno w studio jak i w plenerze. Ta druga opcja jest w ostatnim czasie znacznie popularniejsza. Wszystko za sprawą ciekawych możliwości aranżacji, a także naturalnego światła. Promienie słońca na twarzy, delikatny wiatr we włosach i las, bądź jezioro za plecami. To wszystko pięknie wygląda na fotografiach. Niestety czasem warunki atmosferyczne nie są najlepsze. Wówczas można zdecydować się na sesję w studio lub własnym domu. W tej ostatniej opcji najlepiej sprawdzają się zdjęcia z pokoiku dziecięcego ukazujące oczekiwania na pojawienie się nowego członka rodziny.

Sesja ciążowa – makijaż? fryzura?

Wiele Pań ma wątpliwości co do takiej sesji. Nie wiedzą bowiem jak powinny się do niej przygotować, by dobrze wyjść na zdjęciach. To wszystko generuje zupełnie niepotrzebny stres, który jest później widoczny na zdjęciach. Dobry fotograf będzie mógł swojej klientce doradzić w tej kwestii. Bardzo często współpracuje z osobami, które zajmują się kwestią makijażu i fryzury. Pamiętać należy, że ta druga nie powinna być zbyt wymyślana. Przy zdjęciach wykonywanych w naturalnych warunkach bardzo dobrze sprawdzają się luźno puszczone włosy. Makijaż z kolei powinien być w wersji no-make up. Dzięki tym zabiegom uzyskuje się bardzo naturalne kadry, na których nic nie odwraca uwagi od brzuszka, który jest na nich najważniejszy. Takie zdjęcia wykonują właśnie profesjonaliści, których można znaleźć za pomocą internetu między innymi na  http://noworodkowo.pl/. Wyszukując takich osób należy bardzo dobrze przyjrzeć się ich portfolio. Taki zabieg zapewni pewność, że wizja fotografa jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Bardzo ważnym elementem wszystkich zdjęć jest nastrój modelki. Mowa tutaj o promiennej cerze i szerokim uśmiechu, który odzwierciedli same pozytywne uczucia. By taki efekt uzyskać należy być w dobrym kontakcie z fotografem. Można wówczas zmienić termin sesji jeśli danego dnia przyszła mama nie czuje się na siłach, by podjąć takie wyzwanie.   

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: