Jaki krem na naczynka będzie najlepszy?

  • 15.03.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki krem na naczynka będzie najlepszy?
Kremy dedykowane skórze naczynkowej muszą posiadać specjalny skład, uwzględniający fakt, że jest ona wyjątkowo delikatna i podatna na pojawienie popękanych naczynek. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które nie tylko dbają o same naczynka, ale posiadają również wiele dodatkowych właściwości. W niniejszym artykule sprawdzamy, czym powinien odznaczać się najlepszy krem na naczynka.

Troskliwa opieka przez cały rok

Cera naczynkowa wymaga specjalnej opieki przez cały rok. Warto przy tym pamiętać, że w zależności od pory roku oraz dnia należy skupić się na innych aspektach. Przede wszystkim cera tego typu niezbyt dobrze reaguje ze słońcem. Sprawia ono, że rozszerzają się naczynia krwionośne odpowiadające za zaczerwienie twarzy. Dlatego, szczególnie latem trzeba wybierać kremy zawierające mocny filtr promieni UV. Sprawdzają się doskonale zarówno przy rumieńcach, jak i zaczerwienieniach. Z kolei warunki atmosferyczne panujące zimą nadmiernie wysuszają skórę, a mróz działa jako dodatkowo drażniący czynnik. W tej sytuacji zalecane są kremy mocno nawilżające o dodatkowym działaniu odżywiającym i ochronnym. W kwestii pory dnia, to pierwsze z wymienionych kremów są często stosowane jako lekki podkład na dzień

(co ze względu na ochronę przed słońcem jest zrozumiałe), drugie natomiast dzięki swoim właściwościom regenerującym są idealne na noc.

Dobro z natury

Dobry kosmetyk zapewni skórze odpowiednią ochronę i nawilżenie, wzmacniając barierę lipidową i łagodząc podrażnienia. Ważną rolę w składzie odgrywają naturalne ekstrakty. Przyglądając się składowi kremu, który chcemy zakupić, warto sprawdzić, czy znajdują się w nim wyciągi z takich roślin, jak kasztanowiec, miłorząb japoński, ruszczyk kolczasty, nagietek, oczar wirgilijski, arnika czy lukrecja. Każda z nich wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia ukrwienie, ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, kojące czy ściągające. Oczywiście są to podstawowe zalety, Każdy gatunek ma swoje unikalne właściwości, dlatego i więcej z nich znajduje się na etykiecie, tym lepiej dla cery.

Jaki krem na naczynka pasuje do Ciebie?

Jak widać, istnieją różne metody doboru odpowiedniego kremu. Można zdecydować się na kosmetyk uniwersalny lub postawić na kilka z nich o bardziej wyspecjalizowanym działaniu https://beautyk.pl/sera-lagodzace-na-naczynka . W ostateczności bardzo wiele zależy od prowadzonego przez nas trybu życia i jest niezwykle ważnym, by produkt był do tego trybu odpowiednio dopasowany. Oprócz tego należy pamiętać, by wybrać profesjonalny kosmetyk z apteki. Mimo wielu wspaniałych zalet płynących z natury, o których wspomnieliśmy powyżej, kremy naturalne mogą powodować stany zapalne i reakcje alergiczne.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: