Wszystko o self storage

  • 16.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Wszystko o self storage
Self storage to usługa polegająca na przechowywaniu przedmiotów w kontenerze lub na innej powierzchni, na przykład w komórce. Usługa dedykowana jest nie tylko osobom prywatnym, ale również firmom, które coraz chętniej korzystają z tej możliwości. Rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię do przechowywania oraz jednoczesny brak miejsca prywatnego na dokonywanie tej czynności sprawiają, że self storage cieszy się wciąż rosnącą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej, ale również w Polsce.

Usługa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, komu brakuje w domu czy w biurze miejsca. Posiadamy bowiem całe mnóstwo rzeczy, których na co dzień nie używamy i które tylko zbierają kurz bądź też używane są sezonowo. Interesujące jest to, że istnieje możliwość wynajęcia już nawet 1 metra kwadratowego powierzchni, za który zapłacimy  średnio 80 złotych miesięcznie. Warto podkreślić, że obiekt, w którym zdecydujemy się przechowywać przedmioty jest nie tylko chroniony, ale również monitorowany 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Polskim przykładem firmy zajmującej się magazynowaniem różnorodnych przedmiotów jest Stakado.

Self storage w innych krajach

W Polsce mamy obecnie jedynie kilkanaście obiektów, w których możemy magazynować naszego przedmioty. Z roku na rok usługa ta jednak cieszy się rosnącą popularnością i szacuje się, że w ciągu 10 lat takich ofert będzie przynajmniej kilka razy więcej. Dla przykładu, nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy posiadają aż 150 obiektów oferujących self storage, a Francuzi mogą ulokować zbędne na co dzień przedmioty aż w trzystu miejscach. Europejskim liderem jest jednak Wielka Brytania, gdzie usługa self sotrage to codzienność. Brytyjczycy lokują swoje rzeczy w ponad tysiącu miejsc!

Co tak naprawdę daje usługa self storage? W oczywisty sposób pozwala uporządkować naszą własną przestrzeń życiową. Mało kto bowiem powie w XXI wieku, że ma wystarczająco dużo miejsca aby gromadzić wszystkie posiadane przedmioty. Szczególnie mieszkańcy większych miast mają duży problem ze znalezieniem miejsca odpowiedniego aby przechować choćby narty, deskę snowboardową czy zimowe i letnie opony.

Gdzie znajdziemy magazyny typu self storage?

Najwięcej obiektów typu self storage znajduje się w dużych aglomeracjach oraz w ich najbliższym otoczeniu. Przykładem może być tu firma Stokado Self Storage, prowadząca oddziały we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. I to nie tylko ze względu na bardzo duże zaludnienie, ale także ze względu na możliwość szybkiego dojazdu to tych miejsc. Przecież chodzi o to aby klienci mieli jak najlepszy i jak najszybszy dojazd do miejsca, w którym znajdują się przedmioty będące ich własnością. Dodatkowo to właśnie mieszkańcy największych miast i ich okolic mają najmniej miejsca do gromadzenia i przechowywania przedmiotów.

self storage

Self storage - dla kogo?

Self Storage to doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych oraz firm z wielu branż oraz klientów instytucjonalnych. Praktyka pokazuje, że wynajęte powierzchnie cieszą się popularnością tych pierwszych i drugich w stosunku 50/50 procent. Jeżeli chodzi zaś o popularność usługi, z magazynowania korzystają często osoby, które mieszkały poza granicami naszego kraju i poznały tę możliwość już wcześniej. Tworzące się nowe magazyny w Polsce za kilka do kilkunastu lat staną się codziennością, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii czy też w Stanach Zjednoczonych.

Self storage - rozwiązanie problemów z powierzchnią do magazynowania

Brak powierzchni do przechowywania rzeczy, których nie używamy na co dzień nigdy wcześniej nie było takie proste. Wystarczy określić jakiej powierzchni potrzebujemy, wynająć ją w najdogodniejszej lokalizacji od sprawdzonej firmy, takiej jak Stokado i cieszyć się uporządkowaną przestrzenią w zaciszu własnego domu czy też dodatkową powierzchnią do wykorzystania w firmie. Rosnąca popularność usługi self storage niejako wymusza na rynku powstawanie coraz to nowszych kontenerów i komórek. Atrakcyjne ceny, dobre lokalizacje oraz stały monitoring, dostęp do przechowywanych rzeczy 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę to tylko niektóre zalety usługi self storage.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: