Dlaczego obuwie BHP jest konieczne w miejscu pracy?

  • 25.04.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego obuwie BHP jest konieczne w miejscu pracy?
W pracy spędzamy od kilku do kilkunastu godzin. Dlatego wygodne buty to podstawowy element ekwipunku każdego pracownika. Jakie więc powinniśmy wybrać?

Co decyduje o komfortowym noszeniu obuwia?

Człowiek stworzył buty w procesie rozwoju cywilizacyjnego. Stopy są najstarszym środkiem lokomocji i do czasu powstania obuwia miały bezpośredni kontakt z podłożem. Dzięki temu reagowały na każdy bodziec i pracowały równomiernie. Pojawienie się butów odizolowało stopy od nawierzchni, czym jednocześnie zredukowało liczbę bodźców docierających do nich. Złe dopasowanie obuwia poprzez nieodpowiednią długość czy zbyt małą przerwę między palcami a noskiem sprawia, że noga przestaje zachowywać się naturalnie i dochodzi do przeciążeń. Te natomiast doprowadzają do dobrze nam znanych schorzeń, jak płaskostopie, ostrogi piętowe, czy grzybica. Źle dobrane obuwie może także skutkować problemami z kręgosłupem, kolanami, a nawet biodrem. Dlatego warto szukać butów, które gwarantują nam komfortowe ich użytkowanie. Znajdziesz je chociażby pod tym linkiem https://pantofelek-sklep.pl/. Tego rodzaju obuwie wyróżnia chociażby odpowiednia wysokość podbicia, naturalne surowce, czy antypoślizgowa podeszwa. Dzięki temu stopa może funkcjonować prawidłowo bez żadnych obciążeń.

Obuwie BHP – czemu jest tak bezpieczne?

Takie właśnie cechy posiada obuwie BHP. Jest ono tworzone z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu pracowników. Dzięki nim mogą oni komfortowo wykonywać powierzone im zadania, a specjalna konstrukcja ochroni ich nogi przed zmiażdżeniem, stłuczeniem, czy upadkiem. Wszystko dzięki antypoślizgowej podeszwie, która zapewnia przyczepność na śliskich powierzchniach. Obuwie BHP znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeden z nich jest dostępny pod tym adresem https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-bhp . Aby kupić najlepsze obuwie BHP dla swoich pracowników, pracodawca powinien określić stopień narażenia na działanie szkodliwych czynników. Istotny jest bowiem ciężar przedmiotów, które mogłyby spaść na nogi, temperatury, w których się pracuje, czy substancje chemiczne, z którymi ma się styczność. Im buty gwarantują wyższą ochronę, tym mniejsze będą skutki ewentualnych obrażeń. Obuwie BHP posiada także niezbędne atesty, dzięki czemu łatwo określimy klasy odporności. Tego rodzaju buty zapewnią wygodę poruszania się po miejscu pracy. Dzięki naturalnym surowcom wilgoć nie zostaje w bucie i trafia do niego odpowiednia dawka świeżego powietrza. W ten sposób stopa może funkcjonować prawidłowo.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: