Naturalna regeneracja skóry dzięki zabiegowi kosmetologicznemu urządzeniem Dermapen

  • 01.07.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Naturalna regeneracja skóry dzięki zabiegowi kosmetologicznemu urządzeniem…
Wszelkie zewnętrzne zmiany na skórze twarzy i pojawienie się zmarszczek są zwykle wynikiem procesu starzenia się ludzkiego ciała. Czynniki te mogą powodować dyskomfort zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jednak różne metody współczesnej kosmetologii mogą skutecznie radzić sobie ze zmianami związanymi z wiekiem i tymczasowo przenieść je w przyszłość.

   Prawdziwą rewolucją wśród takich metod stało się mikronakłuwanie urządzeniem Dermapen. Unikalne możliwości mezoterapii frakcyjnej mikroigłowej to nowa metoda przeprowadzania zabiegów kosmetologicznych. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w tych obszarach ciała, w których nie można zastosować innych metod odmładzania, a także nie ma możliwości wykonywania operacji plastycznych: na przykład w obszarze dekoltu lub w przypadku rozstępów.

Co to jest mikronakłuwanie z wykorzystaniem urządzenia medycyny estetycznej Dermapen?

    Mikronakłuwanie to zabieg kosmetologiczny wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej przeprowadzany za pomocą specjalnego urządzenia Dermapen, które stymuluje syntezę kolagenu. Istota tej metody to sztuczne stosowanie kontrolowanego urazu przez mikroigły w głębokich warstwach skóry w celu stymulowania procesów regeneracyjnych i naturalnego procesu rewitalizacji skóry. Zabiegi urządzeniem Dermapen wykonywane są m.in. w klinice Soft Skin – https://softskin-clinic.pl/medycyna-estetyczna/.

   Mikroigły wnikając w górną warstwę skóry, uszkadzają komórki i włókna. W odpowiedzi na to fibroblasty zaczynają się intensywnie dzielić w celu odbudowania tego obszaru skóry i syntezy kolagenu w miejscach nakłucia, a tym samym zapewniają efekt liftingu. Mikrokanaliki pozostałe po nakłuciach umożliwiają dostarczenie niezbędnych substancji czynnych głęboko w skórę.Takich jak koktajle kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasy, witaminy A, E i C lub osocze bogatopłytkowe dla uzyskania bardziej wyraźnego efektu.

Przebieg procedury mikronakłuwania za pomocą urządzenia Dermapen

   Mikronakłuwanie to delikatny zabieg poprawiający wygląd skóry. Dermapen to urządzenie medyczne, na końcu, którego znajduje się ruchomy wałek z małymi igiełkami, dzięki czemu kosmetolog może wykonać dużą ilość nakłuć na minutę. Głębokość penetracji (do 3 mm) i długość igieł jest  wybierana indywidualnie, w zależności od obszaru ciała, rodzaju skóry i pożądanego rezultatu. Dermapen może poruszać się pionowo, poziomo i ukośnie wzdłuż skóry i umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Podczas zabiegu, który trwa około 30-40 minut aktywowany jest układ odpornościowy i inicjuje gojenie uszkodzonych obszarów, uwalniając kolagen, elastynę i własny kwas hialuronowy.

   Rezultatem zabiegu jest odmłodzenie skóry poprzez stymulację krążenia krwi, co ostatecznie prowadzi do poprawy zaopatrzenia komórek w składniki odżywcze, a co za tym idzie zdrowszego wyglądu i koloru skóry. A także, dzięki mikronakłuwaniu, możliwe jest zmniejszenie rozszerzonych porów i pozbycie się pigmentacji skóry. Na przykład przy usuwaniu trądziku, eliminacji blizn i oparzeń, kosmetolog używa dłuższych, cieńszych igieł. Za pomocą zabiegu można uzyskać efekt odmłodzenia skóry twarzy i ciała, skutecznie zmniejszyć takie niedoskonałości kosmetyczne jak zmarszczki. Wywołane mikrouszkodzenia nie zaburzają ważnej funkcji ochronnej skóry, ponieważ jej górna warstwa rogowa zostaje odbudowana po kilku minutach.

Zabieg

Wskazania dotyczące procedury i zakresu jej wykonania

    Mikronakłuwanie przeznaczone jest nie tylko do twarzy, szyi i dekoltu, ale może być stosowane we wszystkich obszarach ciała. Za pomocą zabiegu można uzyskać efekt odmłodzenia skóry twarzy i ciała, skutecznie zmniejszyć defekty takie jak blizny, rozstępy, zmniejszyć rozszerzone pory, pozbyć się miejsc pigmentacji i worków pod oczami, usunąć wiotkość skóry, wyrównać kolor i wyeliminować cellulit. W ramach terapii kosmetologicznej metoda ta zapewnia doskonałe wyniki, na przykład w usuwaniu blizn potrądzikowych lub usuwaniu pigmentacji skóry.

   Metoda ta jest również stosowana przy wypadaniu włosów lub gdy skóra jest matowa, ponieważ w trakcie zabiegu pobudzane jest krążenie krwi i czynniki wzrostu, co prowadzi do znacznego wzmocnienia struktury włosów. W związku z tym, w przypadku każdego z powyższych problemów, pacjent może skorzystać z mikronakłuwania. Ponieważ żadna warstwa skóry nie jest zniszczona, a sterylne igły aparatu Dermapen wnikają zaledwie kilka milimetrów w jej głąb, ryzyko niepowodzenia podczas zabiegu jest zminimalizowane. Skóra jest samoistnie regenerowana.  

Zalety mikronakłuwania za pomocą urządzenia kosmetologicznego Dermapen

   W porównaniu z innymi dermarollerami, urządzenie Dermapen umożliwia regulację długości igieł w zależności od obszaru skóry, która ma być poddana zabiegowi. Podczas procedury penetruje powierzchnię skóry pod kątem 90 stopni, aby zminimalizować uszkodzenia lub inne obrażenia, które mogą prowadzić do blizn. A dermarolery, jeśli są niewłaściwie używane, mogą uszkodzić skórę i prowadzić do powstawania blizn. Ze względu na dużą szybkość pracy urządzenia i precyzyjną kontrolę głębokości, odległości, częstotliwości i charakteru mikronakłuwania, same nakłuwanie jest mniej zauważalne, a to sprawia, że zabieg przy użyciu urządzenia Dermapen jest bardziej skuteczny i znacznie mniej bolesny niż standardowe dermarolery.

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: