Jak przygotować pyszne sushi?

  • 26.09.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak przygotować pyszne sushi?
Chociaż sushi jest znane od V w. p.n.e., to swoją popularność zaczęła zyskiwać dopiero 200 lat temu. Aktualnie lokale, które proponują te dania, możemy spotkać niemal w każdym mieście. Jednak coraz więcej osób chce przygotować ulubioną potrawę we własnym domu. Wbrew panującemu przekonaniu, nie jest to tak bardzo skomplikowane.

Podstawa do przyrządzania idealnego sushi

Absolutną podstawą do przygotowania idealnego sushi, jest ryż. Jednak nie możemy użyć pierwszego lepszego produktu. Powinniśmy raczej sięgać po krótko ziarnisty i kleisty. Kiedy zakupy mamy za sobą, czas na przygotowanie. Proces ten dzieli się na trzy etapy:

  1. Płukanie - ryż płuczemy pod letnią wodą. Ważne, żeby w trakcie delikatnie mieszać całość. Czynność wykonujemy do momentu, aż woda zmieni się z białej na przezroczystą. Dopiero wtedy możemy pójść dalej.
  2. Gotowanie - rozpoczynamy od tradycyjnego ugotowania wody. Następnie zmniejszamy temperaturę i dodajemy przepłukany wcześniej ryż. Należy zwrócić szczególną uwagę na proporcje: na 250 ml wody przypada 250 g ryżu (można odmierzyć to za pomocą zwykłej szklanki). Wszystko nie powinno trwać dłużej niż 10 minut.
  3. Zalewa - kiedy nasz ryż stygnie i wchłania resztę wody, my szykujemy zalewę. Wystarczy dodać olej ryżowy, sól i cukier. Następnie wszystko przekładamy do wspólnego pojemnika i dokładnie mieszamy.

Przestrzegając tych instrukcji, na pewno uda nam się przygotować pyszny ryż do naszego sushi.

Jak prawidłowo zwijać sushi?

Etap zwijania sushi to zazwyczaj moment, w którym większość ludzi się zniechęca. Istnieje wiele różnych rodzajów tego dania od maki przez sashimi aż po California Rolls. Jednak nie musimy od razu znać wszystkiego. Możemy zacząć od najprostszych i najpopularniejszych maki. Wystarczy kawałek glona nori ułożyć błyszczącą stroną do blatu. Na jego środek dać ryż i rozprowadzić go po całości. Przytrzymujemy danie palcami (środkowym i serdecznym), a za pomocą kciuka zwijamy rolkę. Warto lekko ugnieść zawartość, żeby całość była bardziej stabilna.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: