Niezwykła funkcjonalność ploterów laserowych

  • 27.09.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Niezwykła funkcjonalność ploterów laserowych
Urządzenia wytwarzające skupioną wiązkę światła zrewolucjonizowały mnóstwo aspektów współczesnego świata, pomimo że to stosunkowo młody wynalazek. Pierwszy laser powstał w 1960 roku, a dzisiaj już nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Niezwykłe właściwości lasera wykorzystuje się w medycynie, elektronice, metalurgii, holografii, budownictwie, technologii wojskowej, poligrafii oraz wielu innych branżach. Przykładem wszechstronnego zastosowania tej nowoczesnej technologii jest ploter laserowy.

Czym jest ploter laserowy?

Ploterów laserowych używa się do pracy z płaskimi powierzchniami. Są maszynami przeznaczonymi do szybkiego, bardzo precyzyjnego, bezdotykowego cięcia oraz grawerowania ogromnego przekroju obrabianych materiałów takich jak: skóra, tektura, drewno, papier, plastik, guma, tkaniny czy szkło lub marmur i wielu innych. Zależnie od stosowanego materiału można w urządzeniu w dość prosty sposób ustawić  tryb cięcia lub grawerowania i moc z jaką ma być kształtowany dany materiał. Przystępna obsługa, ogromna uniwersalność oraz niesamowita efektywność ploterów sprawiają, że cieszą się one ogromną popularnością wśród szerokiej rzeszy odbiorców.

Jak działają plotery laserowe?

Zasada działania plotera jest dość prosta. Z tyłu urządzenia umieszczona jest nieruchoma tuba, w której powstaje promień lasera. System specjalnych zwierciadeł kierujących promień do głowicy z dodatkową soczewką skupiającą sprawia, że jego średnica jest odpowiednia do wykonania precyzyjnej operacji. Cięcie związane jest ze zjawiskiem odparowania, wypalenia lub zmiany struktury materiału w reakcji na temperaturę wytwarzaną przez laser. Głębokość cięcia i grawerowania reguluje się poprzez właściwe ustawienie mocy plotera lub prędkości grawerowania.

Dlaczego warto zainwestować w ploter laserowy?

Najnowocześniejsze metody obróbki różnych materiałów zastosowane w ploterach laserowych pozwalają na realizację czterech ważnych potrzeb jednocześnie:

  • możliwości wykonania jednostkowych egzemplarzy wyrobu
  • zachowania idealnej precyzji cięcia
  • utrzymania niskich kosztów wytworzenia
  • krótkiego czasu niezbędnej pracy

Ploter laserowy to stosunkowo niewielkie urządzenie, które dzięki swojej uniwersalności, jest w stanie bardzo znacząco podnieść możliwości wytwórcze zarówno dużej firmy produkcyjnej, jak i niewielkiego przedsiębiorstwa, a nawet osób prywatnych przy tworzeniu upominków okolicznościowych czy ozdób. Wybierając dla siebie odpowiedni sprzęt można dopasować idealny model na miarę swoich potrzeb z dostępnych na stronie   http://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2/plotery-z-jedna-glowica wielu opcji doskonałej jakości ploterów z jedną głowicą.

Kupno takiego urządzenia pozwoli rozwinąć skrzydła i wykorzystać potencjał drzemiący w naszym biznesie i  w nas samych. Przy jego wykorzystaniu ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, gdyż sposobów na kreatywne zastosowanie lasera co2 jest nieskończenie wiele.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: