Czy warto budować drewniane domy?

  • 28.10.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Czy warto budować drewniane domy?
Domy z drewna są interesującą alternatywą dla standardowego budownictwa, które ciągle wiedzie prym. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o sielskiej przyszłości w domu z drewna, z pewnością nie powinieneś porzucać tej wizji. Nie ustępują one bowiem projektom realizowanym w sposób standardowy, tj. murowany - współczesna technologia pozwala na budowę trwałej i wytrzymałej konstrukcji, od której przecież zależy przyszłość budowli.

Jakie są główne zalety domów drewnianych?

Istnieje szereg korzyści, które sprawiają, że domy z drewna są idealnym rozwiązaniem na długie lata. Główną zaletą jest sam materiał, z którego dom jest zbudowany - ekologiczny, przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego oraz antyalergiczny. Producenci domów drewnianych cenią również krótki czas budowy przeznaczony na realizację przedsięwzięcia. To również oszczędność dla Twojego portfela. Nie wspominając o oszczędności czasu, ponieważ drewniany dom można wybudować znacznie szybciej, niż ten murowany.

 

Wygląd jak z bajki!

Producent domów z drewna Domy Juhas stawia na oryginalny wygląd konstrukcji. Możesz mieć pewność, że pracownicy z pełnym zaangażowaniem zrealizują Twój bajkowy dom. Harmonijną atmosferę wnętrza dopełni aromat zapachu drewna, jak również odpowiednia izolacja akustyczna i termiczna. Dom zachowa jednak naturalne właściwości drewna, czyli swobodną wymianę powietrza oraz paroprzepuszczalność. Z pewnością możemy stwierdzić, że drewniane domy "oddychają"!

 

Pomyśl o przyszłości

W przypadku domów drewnianych niewątpliwą zaletą jest późniejszy ułatwiony remont ich wnętrza. Co to oznacza? Przykładowo, planowana wymiana instalacji nie wiąże się z rozkuwaniem tynku. Nieestetyczne ściany nie psują uroku konstrukcji oraz nastroju wnętrza. Izolacja termiczna jest natomiast kluczowym punktem każdej inicjatywy związanej z oszczędnością energii. Drewno posiada właściwości pozwalające stworzyć rodzaj budynku o wysokim komforcie termicznym przy zmniejszeniu kosztów na ogrzewanie lub chłodzenie.

 

Filizofia producenta Domy Juas opiera się na optymalizacji wyżej wymienionych funkcji w taki sposób, aby tworzyć domy przyjazne jego mieszkańcom. Są to budynki realizowane w zgodzie z naturą, z których będą korzystać przyszłe pokolenia.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: