Jaki kominek elektryczny wybrać?

  • 25.11.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki kominek elektryczny wybrać?
Jeszcze do niedawna istniało wielu przeciwników kominków elektrycznych, którzy w sposób negatywny wypowiadali się na temat takich rozwiązań. Dziś, kiedy ekologia stała się dla społeczeństwa priorytetem, kominki elektryczne zaczęły cieszyć się dużą popularnością. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni kominek, tak aby idealnie odpowiadał on na Twoje potrzeby.

Rodzaje kominków elektrycznych

W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, jaki rodzaj kominka preferujesz. Na rynku znaleźć można bowiem kominki wolnostojące oraz do zabudowy. Pierwsze rozwiązanie pozwoli Ci w tracie użytkowania dowolnie przestawiać kominek w różne miejsca, w których znajdziesz źródło zasilania. Drugie rozwiązanie wiąże się z podjęciem wiążącej i ostatecznej decyzji odnośnie miejsca zamontowania, której nie będzie można już zmienić na dalszym etapie, bowiem konieczny byłby wówczas inwazyjny demontaż. Niezależnie jednak od tego, który rodzaj kominka wybierzesz, będzie on w pełni ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska. Szeroką ofertę różnego rodzaju rozwiązań znajdziesz na stronie: https://www.komineo.pl/kominki-elektryczne

Element dekoracyjny

Kominki elektryczne spełniają funkcję dekoracyjną. Ważne jest więc dobranie odpowiedniego produktu, który idealnie wpisze się w stylistykę pomieszczenia. Producenci oferują szeroką gamę produktów, które różnią się od siebie wyglądem, kształtem, wykonaniem oraz oczywiście efektami świetlnymi. Pozwala to znaleźć kominek, który z powodzeniem odnajdzie się w pomieszczenia nowoczesnych, loftowych, tradycyjnych, a nawet folkowych.

Podsumowanie kosztów

Ceny podstawowych modeli kominków zaczynają się od kilkuset złotych. Droższe wersje, nieco bardziej rozbudowane, które pochodzą od cenionych producentów i które sygnowane są znakami znanych marek, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście sam zakup to nie wszystko. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszty związane z wykorzystywaniem energii elektrycznej. Obecnie produkowane kominki są jednak energooszczędne. Te które mają spełniać walory wyłącznie estetyczne świecą z mocą od 60 do 400 W, dlatego miesięczny koszt utrzymania nie przekracza zwykle 10 zł. Kominki, które spełniają również funkcję grzewczą wykorzystują moc 2000 W, co wiązać się będzie z wyższymi kosztami utrzymania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: