Sala weselna: jak wybrać i gdzie szukać?

  • 25.11.2019, 19:00
  • Grupa Tipmedia
Sala weselna: jak wybrać i gdzie szukać?
Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Chcemy, by ten wyjątkowy dzień zapadł nie tylko w naszą pamięć, ale przede wszystkim był miło wspominany przez zaproszonych gości. Ważne jest zatem, aby odpowiednio zaplanować całe wydarzenie, zwłaszcza pod kątem logistycznym i organizacyjnym. Wybór sali weselnej jest jedną z najtrudniejszych decyzji, ale jednocześnie jest też niesamowicie istotna - od tego przecież zależy jak duże wesele zorganizujemy, ile atrakcji przygotujemy czy chociażby gdzie zakwaterujemy przyjezdnych.

Organizacja wesela - co wziąć pod uwagę?

Na samą myśl, że przygotowujemy się do tak uroczystej chwili, czujemy ogromną ekscytację, ale zarazem dużą odpowiedzialność za zorganizowanie pięknego wesela. Co w pierwszej kolejności powinno zdecydować o wyborze sali weselnej? Kluczowe są m.in:

 

  • Lokalizacja - ważne, żeby lokal miał dobre połączenie drogowe i znajdował się stosunkowo blisko innych miast (np. dla gości, którzy dotrą innymi środkami transportu niż samochód). Dobrze będzie, jeśli sala będzie położona lekko na uboczu i zagwarantuje trochę prywatnej przestrzeni dla uczestników wesela.
  • Pojemność sali i łatwość adaptacji - jeśli planujemy duże wesele, nawet ok. 200 osób, to sala powinna nie tylko pomieścić wszystkich zebranych, ale przede wszystkim zagwarantować im komfort przebywania w niej, bez ścisku i przebywania w zaduchu. W przypadku mniejszych imprez, sala powinna tworzyć kameralną atmosferę, by nie tworzyć zbędnej pustki.
  • Solidne i smaczne menu - dobre oraz różnorodne dania podczas wesela to podstawa. Zapewnią naszym gościom niezapomniane wrażenia smakowe, estetyczne, ale też dodadzą energii, by przetańczyć z Wami ten wyjątkowy dzień i wieczór.
  • Atrakcje - warto też zapytać właścicieli sali czy są otwarci na organizację dodatkowych atrakcji lub urozmaiceń wesela (np. w postaci wyjątkowego tortu, pokazu barmańskiego, zabaw dla dzieci itp.)


Im szybciej, tym lepiej

Prawdą jest, że rezerwacji sali weselnej trzeba dokonywać jak najprędzej. Wyprzedzenia sięgają nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Z drugiej strony, takie podejście pozwala na w pełni kontrolowaną organizację wymarzonego wesela i zaplanowanie nawet najmniejszych szczegółów. Zatem im szybciej, tym lepiej.

 

Przy weryfikowaniu ofert, warto też często sprawdzić strony internetowe sal weselnych. Już tam, w bardzo szybkim czasie można uzyskać cenne informacje - m.in. o parametrach sali, dostępnym menu, pakietach dla gości i co najważniejsze - cennikach. Przykładem może być chociażby Zajazd Gościnny http://www.zajazdgoscinny.pl/wesela, specjalizujący się w organizacji tego typu wydarzeń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: