Jak wybrać trenera personalnego?

  • 30.12.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać trenera personalnego?
W dzisiejszych czasach kultura pięknego ciało bardzo często decyduje o podjęciu aktywności fizycznej. Jest to bardzo pożyteczny trend pod warunkiem, że potrafimy poprawnie ćwiczyć. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, ani oczywiste. Tylko właściwie dobrany plan treningowy może zagwarantować oczekiwane efekty. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Kim jest trener personalny?

Osoba taka zajmuje się układaniem spersonalizowanych zestawów ćwiczeń, a podczas ich wykonywania sprawuje kontrolę nad prawidłowym wykonywaniem poszczególnych elementów treningu. Dzięki takiej współpracy można być pewnym jakości oraz efektywności regularnych treningów. Podczas każdej sesji ćwiczeń uwaga trenera jest skupiona na podopiecznym, który otrzymuje niezbędne wsparcie i również motywację - niezwykle ważną zwłaszcza na początkowym etapie przygody z siłownią.

 

Profesjonalizm i doświadczenie

Dobry trener personalny powinien posiadać rozległą wiedzę z zakresu wymienionych na początku dziedziny sportu, dietetyki, fizjologii i anatomii człowieka. Czy można sprawdzić tę wiedzę? Trener personalny powinien przede wszystkim posiadać uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Choć w tym przypadku dokument nie stanowi jedynego wyznacznika wiedzy, z pewnością posiadanie dyplomu jest w tej dziedzinie bardzo ważne.

 

Wybierając trenera warto również zwrócić uwagę na jego umiejętności interpersonalne. Rozległa wiedza nie przyda się na wiele, jeśli nasz mentor nie będzie jej potrafił przekazać we właściwy sposób. Niezliczone dyplomy czy wieloletnie doświadczenie stracą na znaczeniu, jeżeli nie znajdziemy z trenerem wspólnego języka.

 

Oczywiście, ważny jest także cennik. Warto jednak przy tym pamiętać, że różnice pomiędzy stawkami poszczególnych osób nie zawsze są wyznacznikiem kwalifikacji zawodowych i posiadanych umiejętności.

 

Korzyści można jednak czerpać wyłącznie ze współpracy z profesjonalnym trenerem personalnym. Trzeba zatem wiedzieć, jak wybrać tego właściwego spośród ogromnej liczby trenerów, którzy oferują swoje usługi praktycznie na każdej siłowni.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: